Röportajlar

INFEST

Merhaba, Türk grindcore dinleyicilerine kendinizi ve müziğinizi biraz tanıtır mısınız?
Flow :
Selamlar, ben Fransa’dan Infest grubunun gitaristi Flow, 2003’ten beri aynı kadro ile aggressive grindcore icra ediyoruz. İkinci albümümüz olan “Moshroom”’u Metal Age Productions’tan çıkardık.Bu röportajı yaptığım ve Türk grindcore dinleyicisine ulaştığımız için mutluyum.

Grup 2003’te kurulmuş, öncesinde ses getirmiş projeleriniz var mı? Excise hakkında bilgi verir misiniz?
EXCISE, Sbeu, Pat ve benim eski projem. O grup bitti ve 2003’te INFEST’i kurduk. Şu an 100% INFEST’e konsantre olmuş durumdayız.

2006’da 4 şarkı yapmışsınız ve underground medyadan pek olumlu tepkiler almamış, besteler mi kayıt mı problemliydi?
Ohhh hayır hayır, bu kayıt sadece şirket bulmak için şirketlere yollanmış bir kayıt. Şarkılar2007’de Deadsun records’tan çıkan “Feel the rage” adlı albümün ilk demo kaydı.

“Feel the Rage” albümünün çıkışı Deadsun / Hurricane entertainement’ten olmuş “Moshroom” ise Metal Age Productions’tan çıkmış, şirket değiştirme sebebiniz nedir?
Deadsun ile sadece bir albümlük bir anlaşmamız vardı ve ilk albümden sonra daha ciddi bir şirket arayışına girdik. Sonunda Slovak, Metal Age Productions ile anlaşmaya vardık. Bu şirket ile anlaşma ciddi ve profesyonelce, daha iyi çalışıyoruz.

“Moshroom” yeni ve harika bir albüm bana göre, internette araştırdım bir çok yüksek puanlı kritikle karşılaştım fakat geneli İngilizce olmadığı için anlayamadım, tepkiler nasıl? Neler söylüyorlar insanlar?
Ohh evet, kritikler harika ve yeni albüm hakkında iyi haberler alıyoruz. Çoğu insan iki albüm arasındaki değişim hakkında konuşuyor. Albüme ve prodüksiyona tepkiler çok iyi. Bu albümün mastering’ını İsveç’teki ünlü Cutting Room studio’da Mats Lindfors ile yaptık. Çoğu kritik albümün harika kapak dizaynı ve albümün geneli hakkında iyi şeyler söylüyor.

Genelde grindcore grupları politik, toplumsal sözleri tercih eder, albüm kapağınızda yada başka bir yerde sözlerinize rastlamadım fakat isimlerinden anladığım kadarı ile sözleriniz politik değil sanırım, bundan bahseder misiniz?
Hayır politik veya toplumsal sözler kullanmıyoruz. Daha çok kişisel konular ve komik şeyler hakkında sözler. (Ben de bunu politik sözlerden daha çok seviyorum, harika / Goremented)

2010 yılında bir split album çıkarmayı planlıyormuşsunuz, kimle beraber yapacağınız belli mi?
Evet bu yıl içerisinde Fransız TREPAN DEAD ve Portekizli UTOPIUM adlı grindcore grupları ile birlikte bir split yayınlamayı düşünüyoruz. Şu sıralar detaylar üzerinde konuşuyoruz fakat daha yeni haberlerimiz olacak ve size de haber vereceğim. Söyleyebileceğim tek şey hayvani olacak !!!!

Neden yeni bir albüm değil de split istiyorsunuz?
Debut albümlerimizden sonra bu split projesi bizim için bir ilk. Bir albüm yapmayı tercih ederiz ama biraz farklı şeyler denemek de güzel olmaz mı? (Mantıklı 🙂 / Goremented)

Sanıyorum ki yurt dışı konserlere açıksınız, nerelere gittiniz bu güne kadar, kesinleşmiş nereler var?
2010 yılına İsviçre’deki Brutal Grind assault festivalinde Yacopsae, Ingrowing, Blockheads gibi harika gruplarla başlayacağız.
Her yerde çalmaya hazırız, tabi mümkünse Türkiye’de de bir gün çalmak isteriz !!
İlgilenen bizimle irtibata geçmeye çekinmesin.

Soracaklarım bu kadar, son olarak söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Röportaj için çok teşekkürler. Sitenize uzun ömürler dilerim. Bizimle irtibata geçmek isteyenler myspace profilimize göz atabilir :
www.myspace.com/infestbaiona

Support the Underground !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu