Röportajlar

INFECTIOUS CATHETER THERAPY

Selamlar, Infectious Catheter Therapy en son bir splitte yer aldı, şu sıralar ne yapıyorsunuz? Rusya’da durumlar nasıl?
Selamlar şu sıralar grup elemanları değişmesine rağmen halen aktifiz. Müzikal yapımız biraz değişti fakat her değişim grubu olumlu etkiliyor. Şu sıralar Rusya’da kış şartları oldukça ağırlaştı o yüzden son splitte bizim eski parçalarımızı görüyorsun. Old school death-grind, umarım sevmişsindir.

Son albümünüz olan “Incredible Stories From Daily Humans Life” hakkında konuşalım. Oldukça enteresan bir albüm olduğunu düşünüyorum, industrial tadında synth’ler kullanmışsınız, nereden esti böyle bir şey?
Çok yönlü bir albüm olması için uğraştık.Sytnh fikri bassçıyla benden çıktı. Hehe biz biraz dans ile gore-grind karıştıralım bakalım ortaya ne çıkacak dedik. Ahumodo Granjo buna bir örnektir. Ama buna rağmen biz yine fikirler değiştirmeye devam ediyoruz fakat splitte bir tane tam anlamıyla elektronik parçamız da var, heheh..

Intro’yu dinlediğimde bir an çok korktum, nu-metal, rapcore gibi bir şeyle karışılacağımı zannetmiştim 🙂 Malum 4-5 sene önce çok modaydı o tarz işler… Bu tarz müzikler konusunda ne düşünüyorsunuz?
Hiphop dinlemeyi çok severim, in kalklar ve düşük tempolu bass tonları. Bu nedenle böyle bir intro yaptım. Rapcore ve hiphop çok ilgi çekici tarzlar,öyle deme. Bazen o tarz grupları çok dinliyorum ama inan bana grindcore beni daha çok etkiliyor, hehe..

8 Bit Disco outro’yu sormadan edemeyeceğim, daha önce de bu tarz bir şey dinlemiştim, bu şekilde gidip sonra aynı şeyi gitarla ve davull çalmışlardı onda da çok eğlenmiştim. Bunu hangi programda yaptınız, çok eğlenceli 🙂
8bit gerçekten hoş bir gülümseme yaratıyor. Herkes çocukluğunda Nintendo gibi şeyler oynamıştı değil mi? Bizde bu tip VSTi-synth’lar kullanarak çeşitlilik yaratmaya çalışıyoruz. Buda müzik ile ayrışmış bir parça olarak göze çarpıyor. Biliyorsun bu tip sample’ları internette kolayca bulabiliyorsun.

Söz yazmak için ve beste yapmak için en ideal ilham kaynağınız nedir?
Bence bunlar için en önemli kaynak müziği gerçekten sevmektir, bunun haricinde başka bir şey düşünemiyorum. Ben grindcore’a aşığım hatta McDonalts’ın sözünü çalıp size söylemek istiyorum “i m lovin it”

Bu tarz müzik de ben de her zaman eğlenceli olmasından yanayım, promo fotoğraflarınıza ve albüm içindekilere bakınca eğlenceli tiplere benziyorsunuz, sıradan günlerde ne gibi aktiviteleriniz var?
Gerçekten söylemeliyim ki hayat geyik yapmadan geçmiyor. İdeolojik açıdan düşünecek olursak gory şeyler benim için kara mizahtan ibarettir. İnsanlar death metaldeki ideolojik şeyleri o kadar çok ciddiye alırsa goregrind onlara her zaman daha leş, garip ve alaycı gelecektir.
Eski gore temalı filmlere baksana ketçap misali akan kanlar, sosis misali kesilen parmaklar, eller. O kadar leş bir o kadar da komik ki. Gore-grind bence hepsini kapsıyor. Kusmuklar, osuruklar ve benzer iğrenç hırıltıları anca eski korku filmlerindeki canavarlardan duyarsınız.

Konserleriniz nasıl geçiyor, seyirci ile iletişiminiz nasıl?
Şu sıralar herhangi bir konserimiz, provamız veya onun gibi bir şeyimiz olamıyor maalesef çünkü tüm grup elemanları değişik yerlerde yaşıyor. Bu nedenle biz sadece internet üzerinden iletişim kuran bir garip kayıt grubuyuz. Öbür türlü cepleri tamamen boşaltıp bir şeyler yapmamız gerekir,değil mi?

Sona yaklaşırken bilmek istediğim bazı şeyler var… Death metal, grindcore, death-grind gibi tarzlar olmasa, sex ve gore içerikli şarkılar yasak olsa müzik yapar mıydınız? Yapsanız neyi seçerdiniz?
Hehe öyle olsaydı biz yasa dışı bir grup olurduk. Bilirsin herkes yasaklanmış meyveden yemek ister bu sayede de ünlü olurduk. *SSCB zamanında bir çok grup yer altında gizli takıldığı için ünlü olmuştur.Çünkü çalmaları yasaktı.

(*Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği)

Ben genelde bira içerken bu tarz şeyler dinlemekten hoşlanıyorum ama daha soğuk bir yerde yaşadığınız için belki bira size çekici gelmeyebilir, sizce Infectious Catheter Therapy dinlerken ne kafasında olmamız gerek, hangi içki mesela?
Bizim grubu dinlerken tabiki Rus Vodkası içmeyi seviyorum. Ama Ruslar da bira sever, bunu unutma 🙂 Çok güzel o zaman vodkanı yada biranı kap bizi dinle,umarım zevk alıyorsundur.

Gore içerikli söz yazıp vejeteryan olanlardan değilsinizdir umarım, çünkü böyle bir şeye ters bir soru geliyor… Sanırım Türkler gore konusunda biraz daha iddialı olabilir… Sakatat konusunda ne kadar iyisiniz? Biz burada bolca içki üzerine kuzu bağırsağından yapılan “Kokorec” adında bir şey yemekten büyük zevk alıyoruz, bu tarz bir şey yediniz mi daha önce? Yada kuzu yanağı, beyin, akciğer, karaciğer, kalp, böbrek, özellikle işkembe? Biz işkembe’den çorba da yapıyoruz…
Off tabiki ben vejetaryen biri değilim. Ruslar da et yemeklerini sever özellikle sakatat ve deriler. Rus et yemeklerini sana tavsiye edebilirim. Dumpling’i denemelisin.

Dumpling tam olarak nasıl bir şey bilmiyorum ama imkan olursa denemekte fayda var :))

Evet bu leş soru üzerine röportajımı noktalamaya hazırlanıyorum, sizden ne zaman yeni bir şeyler duyacağız?
Yok yok leş bir soru değildi, merak etme. Biz daha fazla splitte yer almak istiyoruz.Yeni parçalarımızı myspace üzerinden takip edebilirsin.

Bu kadar yeter sanırım, eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Röportaj teklifi için teşekkür ederim.Türkiye de dinlendiğimizi bilmiyordum. Bu benim için büyük bir sürpriz oldu ve çok hoşuma gitti. Umarım yeni kayıtlarda yine sizlerle birlikte oluruz. Çok kısa cevaplar verdiysem özür dilerim. Gerçekten fazla zamanım yok. Bu mükemmel müziği dinleyen tüm goregrind fanatiklerine buradan selam ediyorum.

www.myspace.com/ixcxt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu