Kritikler

INFANTICIDE ”Extincion Scheme ”

Emetic Records – İsveç -2007

İsveç diyince ilk akla gelen gruplardan birtanesidir Nasum. Fakat aynı topraklarda 2002 de müzik dünyasına katılan bir grup Infanticide. Kurulduktan 5 yıl sonra ilk full-lenght leri Extincion Scheme piyasaya çıkalı 6 aydan fazla bir süre geçti o yüzden geç kalınmış olan bir kritik olmasına rağmen yapılması gereken bir kritik.

Her ne kadar kendilerine sadece grindcore desede grindcore-crust tarzını ihtiva eden ve sözlerinde mümkün olduğunca politik ve sosyal sorunları ele alan grup, müzikal açıdanda oldukça tatmin edici. Özellikle bu tarzın dinleyicilerinin gözden kaçırmaması gereken bir albüm. Sound olarak ve tarz olarak old school gibi duran grup özellikle içinde Napalm Death, Assück, Terrorizer ve benzeri gruplardan nitelikler barındırıyor içinde. Albümde 23 şarkı bulunuyor ve bunlardan bir kaçını kendi dillerinde seslendiriyor grup buda ayrı bir enstantane. Albüm değişken yapısıyla can sıkmıyor gereksiz gürültüyle kafa şişirmiyor.

Kısaca tarzına yaraşır bir sound ve kaliteyle bu albümü bize kazandıran gruba teşekkürü bir borç bilip, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıcada dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu