Röportajlar

HUMAN REJECTION

Extreminal Webzine sayfalarından merhaba, henüz sizi tanıyamayanlar için kısaca grubun geçmişinden bahsedebilir misin?
Röportaj için teşekkürler ,herkese selamlar. Human Rejection tarafımdan (Alex) 2005 yılının Ağustos ayında kuruldu. Bugüne kadar 1 albüm ve 2 ep yayınladık. 2 defa Avrupa turu yaptık ve bir çok büyük festivallerde Dying Fetus, Suffocation, Misery Index gibi gruplarla birlikte çaldık. Her grupta olan klasik problemleri yaşadık ve 2010 yılı içerisinde gruba ara vermek zorunda kaldık. O günlerden sonra ben kişisel işlerimle uğraşmaya devam ettim. Daha sonra Avusturya’ya taşındım ve şu anki davulcumuz Dani, Gitaristimiz Jim ve Bassçımız Michael ile tanıştım. Şu an yeni albüm çalışmalarına hız verdik. Birlikte 4 parça üzerinde çalışıyoruz. Konserler için henüz hazır değiliz birlikte daha iyi bir ekip olabilmek için uğraşıyoruz. Michael i Vile ve Monstrocity ‘den de tanıyabilirsiniz.

"Decrepit to Insanity" sizin 2009’da çıkardığınız son albümümünüz. Şu an kadar bir boşluk oldu ve bu süre içerisinde neler oldu,yakın dönem planlarınızdan söz edebilirmisin ?
Albüm çıktıktan sonra eski kadro ile bir turne yaptık. Albümü ve kendimizi çok iyi temsil ettik, tanıtımını harika gerçekleştirdik. Daha sonra da yeni neler yapabiliriz diye düşünmeye başladık. Aslında her şey çok iyi gidiyordu taa ki ben bazı grup elemanlarının işi gerçekten ciddiye almadıklarını duyana dek. Bazı tatsız gelişmeler oldu ve grup dağılma aşamasına geldi, ben tek başıma sürdürme kararı aldım. Açık olmak gerekirse bu tip aksaklıklar nedeniyle ,daha önce belirlediğimiz konserleri bir iki gün öncesinden iptal etmek zorunda kaldık. Bazı konserlerde biz çalarken etrafın bir anda boşaldığını gördük. Bu dandik ve ufak piyasada bu tarz şeyler grubun etkileşimini bozuyordu. Bu tip durumlar beni complekse soktu ve daha önce anlaştığım tüm konserleri bozmak zorunda kaldım ve kendi işimi kendim yapmak durumunu sürdürdüm. Artık hem menajer hem vokalist hem tanıtımcıydım. Bazıları bu durumu da sevmedi ve grubu bıraktılar. Ama şu an HR kadrosu bu güne kadar ki en iyi kadro diyebilirim. Şu an kadromuz bir makine gibi tıkır tıkır işliyor. Eski kadromuzu hatırlamak bile istemiyorum.

Yeni çalışmalardan bahsedebilir misin, örneğin albüm ne zaman geliyor ?
Evet şu an yeni çalışmalarımız hız kazandı ve tabi ki bir albüm yayınlayacağız. En iyisini yapmak için uğraşacağız, bilirsin işte bir albümde olması gereken şeyler iyi besteler, güzel bir kapak, sağlam şarkı sözleri. Daha önce kayıt edip yayınlamadığımız parçalara tekrar göz atıp ,bunları da değerlendireceğiz. İlerleyen zamanda daha da fazla desteğe ihtiyacımız olacak.

Tarzınızı nasıl isimlendirebilirsin, bence slamming brutal death metal denebilir, başka bir açıklaman var mı ?
Bence haklısın, slamming brutal death metal diyebiliriz. Bence ne denildiği değil dinleyenlerin nasıl tepkiler verdiği önemlidir. Bazısına çok slam gelebiliriz bazısına da daha fazla death metal olarak hissiyat verebiliriz. Herkesin düşüncesine saygılıyız .

Hangi grup yada müzisyenler seni müzik yapmaya itti ?
Yine eski günler hehe, anlıyorum. Tee en başa dönelim, Pantera , Devourment, Cannibal Corpse, Despised Icon ve tabi ki en büyük fanatiği olduğum 2li Dying Fetus ve Misery Index.

Vokalinde herhangi bir efekt kullanıyor musun?
Hayır tabiki, doğal yollardan o sesi çıkarıyorum ve her dinleyen böyle düşünüyor. İstersen kanıtlayabilirim, heheh. Yalan söylemiyorum dostum, biraz yaparken canım acıyor ama olsun, ne yapabiliriz ?

Günümüz piyasasından konuşalım, Yunanistan’da tavsiye edebileceğin gruplar var mı ? Sence genel olarak müzik piyasasında yetenekli gruplar var mı ?
Sound olarak biz ve Inveracity Vulnus(Yunanistan’dan) yabancı firmaların ilgisini çekmeye başladı. Avrupa turnesi yaptık, Dying Fetus ve Suffocation’un ön grubu olduk. Bu sayede bir çok insanın Yunan gruplara olan bakış açısını değiştirdik. Tavsiye olarak Cease of Breeding’e mutlaka göz atmalısınız. Oldukça iyidirler. Vredens Tid olarak bir yan projeleri var, adamı deli eder. Insane Court grubunda da her şey var, acayipler.

Deathcore hakkında ne düşünüyorsun. Suicide Silence,Oceano gibi gruplar revaçta…
Dostum ben Gun’s n Roses seviyorum, inanmayacaksın ama 80lerden beri deli gibi dinlerim. Tabi ki deathcore da dinlerim fakat şu sıralarda her önüne gelen bu tarz yaptığı için çok fazla tercih etmiyorum. Suicide Silence, Despised Icon, Benath the Massacre ,The Red Chord gibi gruplar gerçekten çöp, bana dar kafalı deme ama ,o kıyafetler, saçlar ne öyle, iğrençler. Bence şarkılarında blast beat te kullanmamalılar, ne kadar agresif olurlarsa olsunlar ,iğrençler. İyilerse dinlerim tabi ki her grup kötü demek değil, beni yargılamayın !

Yunanistan’da ki son gelişmeler hakkında ne düşünüyorsun, örneğin ekonomik durum, aşırı sağcı ırkçı partinin meclise girmesi vs.
Bence Yunanistan’daki insanların çoğu ikinci dünya savaşında acı çeken ailelerini unutuyor olmalı ki Hitler sempatizanı bir partiye oy veriyor ,bu işi anlayamıyorum, adamlar resmen problemler. Bence onların problemleri göçmenlerle, çünkü ortada uğraşılacak daha büyük konular var mesela ayda 30.000 euro kazanan ,her Yunanın hayatından bir şeyler çalan politikacılar gibi… Bence onların amacı 2. sınıf insanları ve fakirleri tamamen yok etmek ve herkesi petrol milyarderi yapmak olmuyorsa da kriz çıkarmak, aynen İtalya, İspanya ve Portekiz’de olduğu gibi… Yunanistan için parlak bir gelecek görmüyorum. Ama gün gelecek ve bu düzen değişecek,16 000 000 000 000 değerinde altın yataklarının olduğunu işittim. Boşver petrolü, bunlar bir gerçeğe dönüşürse dünya ne kadar kriz üretirse üretsin çok büyük bir sıkıntı çekmeyiz. Çünkü 10 kere daha fazla rezervler var, bunu ben değil Avrupalı bilim insanları söylüyor.

2013 yılında şu ana kadar çıkmış olan albümlerden favorin var mı ?
Şu ana dek çok fazla beğendiğim bir albüm olmadı, Vredens Tid’i dinleyene kadar bu yılı boş geçirdiğimi söyleyebilirim, mutlaka dinlemelisiniz, oldukça iyiler.

Aktarmak istediğin başka bir konu var mı ?
Tüm HR fanlarına bize olan inançlarını kaybetmedikleri için teşekkür ederiz,4 yıl hiç bir şey yapmadan geçti ve hala bizi desteklemeye devam ediyorlar. Emin olun sizler için mükemmel bir albüm yapıyoruz. Bu röportaj için de size teşekkür ederim.
Son olarak tüm insanlığın bir araya gelmesini ve asıl problemin ne olduğunu görmesini isterim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu