Kritikler

HORDES OF THE MORNING STAR ”Consummatum Est”

Metalhit.com – 2010 – A.B.D.

Uzun süredir ara verdiğim kritik işine, yoğun mp3 promo destekçimiz Metalhit.com’un yeni bir ürünü ile geri dönme gereği hissettim. 2006 yılında Teksas’ta kurulan grup 2 EP ardından ilk tam süreli albümünü piyasaya sürdü. Zannediyorum ki Metalhit.com’tan çıktığı için yalnızca dijital formatta yayınlandı, basılı olarak ne zaman piyasada olur, yada olur mu bilemiyorum.

Hordes of the Morning Star’ı ilk dinlediğimde Avrupa’nın kuzeyinden bir yerlerden olabileceğini düşünmüştüm, çünkü okyanusun ötesinden bu tarz bir şey beklemiyordum. Grubun müziğine bakacak olursak, bol blast-beatli davullar vesilesi ile biraz death metal etkisi bırakıyor ama tamamen black metal alt yapısı üzerine kurulmuş tüm şarkılar. Albümün kaliteli ve dolu bir sound’u var, bu tarzın gereksinimini tam anlamı ile karşılıyor, başka türlü o davul kaos olurdu zaten. Bilindik gruplardan birine benzetmek gerekirse ilk aklıma gelen isim Belphegor ve belki bir miktar Dark Funeral’in son dönemi…

Herhangi bir etnik etkileşim yada yavşak melodi yok. Black metalde modernize ve ruhunu koruyabilmiş işlerden hoşlananlara tavsiye edebilirim, klas bir albüm olmuş.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu