HaberlerVideolar

Heretoir’dan Wastelands Videosu Paylaşıma Sunuldu

“Wastelands” yaşam kaynağımız olan dünya gezegeninin yok edilişini ele alıyor. İnsanlar bizi hayatta tutan şeyleri yok etmek için ‘intihara meyilli bir dürtüye’ sahip gibi görünüyor. Şarkı bu dünyanın çöküşü üzerine bir ağıt niteliğinde.”

Heretoir, 2006 yılında Eklatanz tarafından kurulan Alman post-black metal grubudur. Grubun İngilizce “heretic” kelimesinden gelen “here-” ve Fransızca “-toir” hecesinden oluşan ismi, “kendi yoluna gitmek” anlamına gelen kurgusal bir eşanlamlıdır.

Kavramsal olarak Heretoir, günlük hayatın kasvetini ve onun yıkıcı gerçekçiliğini, melankoliyi, nostaljiyi, izolasyonu ve kendi üzerine düşünmeyi ele alıyor. Müzik, kişinin en derin düşüncelerini, korkularını ve her birimizin içinde yatan ruhu keşfetmek için bir soundtrack olmayı amaçlıyor.

Grubun başlangıcı akustik müziğe dayanıyordu. Yine de, Heretoir hızla Black Metal’in agresif unsurları ile Post Rock ve Shoegaze’in güzelliği, melankolisi ve hayalperestliğinin bir kombinasyonuna dönüştü ve bu da çok yönlü dünyamızın bizi karşı karşıya bıraktığı günlük sayısız duygu ve izlenimi aktarmayı mümkün kıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu