Röportajlar

HERETIC SOUL

İstanbullu grup Heretic Soul ile Amerikan Firma Rotting Corpse Records’tan çıkardıkları “Born Into This Plague" albümü sonrası yaptığımız kısa bir röportaj…

Geçtiğimiz aylarda Avrupa’da konserlere çıktınız, önümüzdeki aylarda da dünyaca ünlü gruplarla aynı sahneyi paylaşacaksınız. Heyecan ve yoğunluk başladı sanırım, gruptan son durum nedir?
Avrupa konserleri bizim her şeyimiz diyebiliriz, sizde biliyorsunuz buna çok önem veriyoruz ki Türkiye’de de her şehre gitmeye çalışıyoruz, en iyi şekilde albümü tanıtmak istiyoruz, cidden dinlediğimiz gruplarla tanışmak aynı sahneyi paylaşmak heyecan verici, ve çok güzel bir his.

“Born Into This Plague” ABD’li Rotting Corpse Records adlı şirketten çıktı, şirket mi sizi, siz mi şirketi keşfettiniz, anlaşma süreci nasıl?
Aslında biz çoğu şirkete promo gönderdik, sonra kendileri çok beğendiklerini ve ilgilendilerini söylediler, biz de iligili olan şirketi tercih ettik, bikaç şirket daha vardı ancak Rotting Corpse gerçekten işini iyi yapıyor çok iyi bir Underground label’ı.

Kaydın nerede yapıldığı konusunda herhangi bir bilgi yok, kayıttan biraz bahseder misiniz?
Albümde bilgi var aslında 🙂 Kayıt Kadıköy’de Garaj Stüdyolarında yapıldı. Miksini Midas’ın Kulaklığı Stüdyoları’ndan Erkan Tatoğlu yaptı.

Resmi sitenizde yeni albümünüzün fiyatının kısa süreliğine 7 TL olacağını açıklamışsınız. Bunun nedeni nedir?
Türkiye’de albüm almak diye pek bir kavram kalmadı yeni nesil için. Mp3’ünü arayıp bulmaları yerine fiziksel bir CD almalarını daha cazip hale getirmek istedik.

Piyasada uzun süre kalan birçok grup olmasına karşın yapılan işlerin az olduğunu görüyoruz ya da hepsi iyi çıkışlarına rağmen bir yerlerde kalıyorlar, gerek albüm gerek yurtdışı konserleri olsun siz tıkanmayıp iyi işler başarıyorsunuz, bunu başarmanızdaki en önemli nokta nedir ve bundan sonraki hedefleriniz neler?
En önemlisi birbirimize bağlıyız. Hayatlarımız da bağlı. Hayatımızda başka bir seçenek yok. Yapmak istediğimiz şey bu ve daha da fazlasını yapmaya çalışıyoruz.

Albüm kapağınızdan biraz bahseder misiz? Kim tasarladı ve özel bir anlamı var mı yoksa öylesine bir kapak tasarımı mı?
Aslında albüm tasarımını çok düşündük fakat şirket bize geniş bir seçenek sundu ve onu değerlendirdik. Bu kapağı gördüğümüzde işte bu dedik ve buna karar verdik. Bizce Born Into This Plague adlı bir albümü en fazla bu kadar gösterebilsin diye düşündük ve bu oldu.

Grupta son olarak basçı değişikliği yaşanmış. Neden Burak’la yolları ayırdınız?
Evet, bir kaç uyum sorunundan dolayı yollarımızı ayırdık. Aslında kişisel bir problemimiz yok, tabi ki hala arkadaşız, daha yakından tanıdığımız Enes’le çalışma kararı aldık.

Eminim yurtdışı konserleriniz heyecanlı ve eğlenceli geçmiştir, hangi grupla ya da gruplarla aynı sahneyi paylaşmak sizi daha çok heyecanlandırdı?
Geçen sene Almanya’da The Black Dahlia Murder ve Vader ve birçok bilindik grupla aynı sahneyi paylaştık. Sahne arkasında da oldukça eğlenceliydi hep beraber olmak.

Daha önceki kayıtlarınızla şimdikini karşılaştırınca müzikal olarak grupta büyük bir gelişim söz konusu, sitemizde yapılan kritikte tarzın daha çok death metale kaydığından bahsedildi, tarzı bu şekilde devam ettireceksiniz herhalde bundan sonra? Değişik bir şeyler düşünüyor musunuz?
Evet açıkçası kendimizi hep geliştirmek istiyoruz her kayıtta daha da iyi adımlar atacağız hem müzikal hem teknik hem de içeriksel olarak. Tarzımız aynen devam edecek. Death metal ağırlıklı breakdownlarla süslü bazen black metal tarzı melodic gitar riffleri. 2 .albüm parçaları da neredeyse hazır. Çok daha ağır ve güçlü bir havası var.

Bir sonraki albüm için hazır bir şeyler var mı yoksa konserlere yönelik mi çalışıyorsunuz bu aralar?
Dediğim gibi bi önceki soruda da boş durmayı hiç sevmiyoruz, hayatımızı buna adadık öyleyse hakkını vermeliyiz. 8 – 9 parça hazır sayılır. 2. albümü de çok ara vermeden çıkarmak istiyoruz ve tabi ki konserlere de hazırlanıyoruz ki bazı taşlar da yerine oturdu artık. Hatta 2. albümde yer alacak 1 parçayı da konserlerimize gelenler dinleyebilirler 🙂

Soracaklarım bu kadar, eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Teşekkür ederiz samimi röportajınız için, umarım bir Bursa konseri daha yapabiliriz 🙂

www.hereticsoul.net

Bize Katıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu