Kritikler

HERETIC ”Gods Over Humans, Slaves Under Satan”

2009 – KBTMT – Hollanda

2009 çıkışı bu albüm aslında grubun diğer albümlerini tam olarak hatırlamayan ben için çok bir şey ifade etmiyor… Dürüst olmak gerekirse, grubun VENOM olması için çok fırın ekmek yemesi gerekiyor,gerçekten dinlemiştim demolarını ve diğer albümlerini ama yıllar geçmiş anımsayamadım.

Grup heavy metal tınıları altında satanik sözlü ve zaman zaman ilk dönem black metal’ini andıran riflerle bu albümü oluşturmuş. Çok kötü bir albüm değil ama kayıt kalitesi çok iyi olmasına rağmen bestelerde aranje konusunda çok sıkıntılı ve başarısız.

Amatör kayıt olsa anlayabileceğim fakat düzgün stüdyo kayıtlarında bu denli hataları asla kabul edemeyiz, grubun tarzı heavy/black denilen son yıllarda oldukça çok grubun bu tarzı kullandığı 80’ler etkili ,bir metal tarzı, aslında black metal veya heavy metal olarak tanımlandırmak çok gereksiz kalabilir.

Her metal geri kafanın sevebileceği tınılar hakim,rock’n roll ,heavy metal,thrash/black (çok sert değil) Heretic’i özetleyecek sizlere, grubun bu albümü 2009 yılının Mart ayında piyasadaki yerini almış…

Ben sevdim açıkçası, çünkü bana hitap ediyor,zır zır black metal değil,her dakika aynı rif ,ağlamak vokal vb. yok, heavy metale yakın bir vokal ,ve aksak ritimler….

Gods N Slaves,Mr Chainsaw,Forever Possessed ,albümden akılda kalan parçalar,logo kırmızı kapağa cuk oturmuş,arkada alev renginde Baphomet bulunuyor..

6/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu