Röportajlar

HELSTAR

Merhaba James. Zaman ayırdığın için teşekkürler. Herşey nasıl gidiyor?
James:
Gayet güzel, Texas’ta nemli günler geçiriyoruz. (Gülüyor) Houston her zaman nemlidir.

Neredeyse herkes Helstar’ı biliyor ancak bize nasıl bir araya geldiğiniz hakkında bilgi verebilir misin?
Açıkçası, hepimizin geçmişi garaj gruplarına dayanmakta. 80-81 yıllarında hepimiz bir kaç farklı grupta çalıyorduk. Yetenek gösterilerinde, Judas Priest ve Iron maiden coverları yapıyorduk. Sürekli, birden bire ortaya çıkan 300 kişiyle, devasa arka bahçe partileri yapıyorduk. Metal sahnesi tam bir patlama içerisindeydi ve biz Houston civarında kulüplere girmeye çalışıyorduk ancak herkes Journey ve Loverboy dinliyordu, bu yüzden durum tam anlamıyla sinir bozucuydu. Böylece, biz de
kendi parçalarımızı yazmaya başladık ve Combat Records’la anlaşma imzaladık. Gerisi; tarih!

Glory Of Chaos’a gelen tepkiler nasıl?
Gerçekten güzel tepkiler alıyoruz, bir çok insan albümü sevdi. Ama süreç biraz yavaş ilerliyor, biliyorsun, tam anlamıyla bir ortaya çıkış yapamadık, ancak şirketlerin elinden bu kadarı geliyor. (!) Ama genel olarak bakarsak herşey harika gidiyor.

Albümü nasıl tanımlıyorsun?
Old school thrash ve progresif metalin bir tür kombinasyonu bu albüm, ancak oldukça modern ve günümüzün metal dinleyicilerinin beğeneceğini düşünüyorum.

Albümün kapağını kim tasarladı?
Nightwish’in ve bizim son albümlerimizi tasarlayan eleman hazırladı. Çok iyi bir iş çıkarmıştı bu yüzden onunla çalışmaya devam etme kararı aldık.

Grubun yıllar içerisindeki gidişatı hakkında neler düşünüyorsun?
Söylendiği gibi, iyi bir şarap, yıllandıkça daha güzel oluyor. "Bu" biziz, böyle hissediyorum, insanlar bana gelip sesimin güçlendiğini söylüyor ki bu işi ne kadar yaptığıma bakıldığında, bu hayret verici bir durum. (Gülüyor)

Şarkı sözleri ve albümün aranjmanıyla tüm grup mu ilgilendi?
James: Kesinlikle, artık daha bir "grup" gibi yazabiliyoruz. Geçmişte, muhtemelen bir kaç değişiklik yapıp grubun ilgisini çekmeyi başarmışımdır ama ben herkesi mutlu etmek istiyordum. (!) Ancak şimdi herkes ilgili. Bu kesinlikle bize verilmiş ikinci bir şans gibi ve artık hiç bir şeyi şansa bırakmıyoruz.

Şu sıralar ne üzerinde çalışıyorsunuz? Turnede misiniz?
Bir kaç Texas konserimiz mevcut, daha sonra muhtemelen doğu yakasında konserlere başlayacağız. Philadelphia, Baltimore, New York ve New Jersey. Daha sonra, ara verip Avrupa turnesine çıkacağız, ayrıca U.D.O, Forbidden, Vicious Rumors ve Helloween ile Alcatraz Metal Festivalinde çalacağız, harika olacak!

Fanlarınız için son sözlerini alabilir miyim?
Sadece her şey için çok teşekkürler, hala 1984’ten fanlarımız mevcut ve her geçen gün yeni fanlarımız bize katılıyor, bu yüzden onlara minnettarız.

Tekrar teşekkürler, seninle konuşmak harikaydı!
James: Ne zaman istersen, ben de teşekkür ederim.

Çeviri : Montrose

Reklam ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu