Kritikler

HELLWITCH ”Omnipotent Convocation”

Xtreem Music – 2009 – ABD

Floridanın gün yüzüne çıkamamış gruplarından bir tanesi aslında Hellwitch. 84te kurulmuş bir grup olmasına rağmen 94 e kadar aktif olmuş fakat ondan sonra herhangi bir çalışma içine girmemişler. Taa ki 2003 te tekrar bir araya gelene kadar suskunluğunu korumuş bir grup Hellwitch. Bu ilk 10 yıllık periyotta ise 1 stüdyo albümü, 2 EP ve muhtelif demolar dışında herhangi bir çalışmalarını göremiyoruz. 2003 teki geri dönüşleri ise ağır ve usulca olmuş. Fakat bu sefer daha sağlam bir başlangıç ve devamındada sağlam işlerle geldiklerini görüyoruz. Zira 2. stüdyo albümleri Omnipotent Convocation 2009 da piyasaya çıkıyor. Ve geçen 6 senelik sürecin başlangıcı bir Best of albüm, devamında bir EP, bir adet Vhs görüntü kaydı ve geçen sene albüm öncesi bİr splitin ardından 2. Stüdyo albümleri Omnipotent Convocation raflardaki yerini almış bulunmakta.

Bu kısa ön bilgiden sonra gelelim albüme. Grup için geri dönüşün en geçerli ürünü olan bu albüm, grubu tanımak açısından da, grubun kalitesini görmemiz açısından da yeterli olacak bir albüm. Zira Floridalı grup döneminin death metal tanrılarının bir örneği gibi. Özellikle riff yapısı solo karakteristiği davulları ve söz-müzik bağlamında, 80’lerin death metal ruhunu direkman yansıtan bir albüme imza atmışlar. Özellikle Death ve Morbid Angel’ın atak ve teknik riffleri ve dinleyiciyi kendinden geçiren sololarına bu albümde de rastlamak mümkün. albüm 11 şarkıdan oluşmakta ve genel kapsamda hızlı ve atak bir albüm. Ayrıca albüm, grubun 2005 te yayınladıkları EP leri “Epitome of Disgrace” den 3 şarkıyıda içinde bulundurmakta. Albümün giriş şarkısı Vicious Avidity açılış seremonisi tadında olup, başlangıcı ve devamındaki hızlı ve atak yapısıyla albüm hakkında bilgi sahibi olmamıza olanak sağlamakta. Albümün 4. şarkısı Neolithic Journey kısa bir geçiş şarkısı olmasıyla beraber. Devamında gelen 5. şarkı Mysteria, hızlı girişi ve oldschool death metalin tüm nimetlerini yansıtan içeriğiyle, damarlarımıza kadar nüfuz edecek bir şarkı. Albümde bariz gördüğüm bir kırılma noktası veya değişim bulunmamakla beraber, albümün içeriği, yeterince zengin ve değişken riffler, sololar ve davul ataklarla desteklendiği için, albüm, dinleyenlere önemli ölçüde zevk verecektir. Zira gaz bir albüm olması da bunun için yeterli bir durum. Onun dışında albümde bir adet Death cover ıda mevcut. Ki bu Death cover ınında Infernal Death olması ayrı bir güzellik.

Kısaca oldschool dan şaşmayanlar ve takipçileri için şiddetle edinilmesi gereken bir albüm. Zira tüm muhteviyatı, Florida yöresinin havasını, suyunu hissettirmekte olup, arşivlerde yer alması gereken bir albüm.

8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 59 = 60

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu