Röportajlar

HEATHEN

1984 yılında kurulan Heathen, günümüze kadar popüler kalabilen bir metal tarzını kuran, Bay Arealı thrash gruplarının bir parçasıydı. The Evolution of Chaos albümünün getirdiği başarı gruba, Dying Season isimli parçalarına klip çekme ve Japonya, Avrupa turneleriyle birlikte daha önce gitmedikleri bir çok ülkede konser verme olanağı tanıdı. 2010 yılını Exodus ile Amerika’da gerçekleştirdikleri konserlerde dahil olmak üzere bir çok başarılı konser ile sonlandıran Heathen için 2011 yılı, Mart ayında Overkill ve Destruction ile katılacağı Killfest turnesi, sonrasında Nisan ve Mayıs aylarında Destruction ile gerçekleştirecekleri Kuzey Amerika konserleri ile daha da yoğun olacağa benziyor. Kragen ile turneleri, son albümleri ve Bay Area thrash sahnesine dönüşleri hakkında konuşma fırsatı buldum.

Selam! Zaman ayırdığın için teşekkürler. Herşey nasıl gidiyor?
Kragen: Harika! Bir kaç konser için Teksas’a gidiyoruz. Yani rahatlıyoruz, şimdilik. (Gülüyor)

Bize Heathen’ın tekrar bir araya gelmesiyle ilgili bilgi verebilir misin?
Tabi ki, Lee grubu 1984 yılında kurdu ve ilk albüm Breaking The Silence, 1987 yılında Combat Records tarafından piyasaya sürüldü. Bir kaç turneden sonra ikinci albümü 1991 yılında yayınladık ancak Lee’nin Die Krupps ile çalışmaya başlamasıyla gruba ara verdik, yine de hiç bir zaman tam anlamıyla ayrılmadık. 2001 yılında Thrash of the Titans konseri için tekrar bir araya geldik ve bu süre zarfında yeni albüm için materyal oluşturmaya başladık.

En son yayınladığınız albümün üzerinden neredeyse 10 yıl geçti, Evolution of Chaos albümüne hayranlarınızın tepkisi nasıl oldu?
Herşeyiyle harika, özellikle Avrupalı hayranlarımızdan harika tepkiler aldık. Amerika’dan gelen tepkiler de harikaydı ancak albümün dağıtımıyla ilgili sorunlar yaşandı.

Şu sıralar neler yapıyorsunuz?
Şu an, Destruction ile çıktığımız turneyi yarıladık. Gerçekten harika geçiyor. Grupla 6 konserimiz daha kaldı. Daha sonra, sonbaharda Lee Exodus ile turneye çıkacak.

Her gece Destruction ile sahneye çıkıp, bir şarkı çalıyorsun. Bu nasıl gelişti?
(Gülüyor) Aslında, onlarla ben konuştum. Şarkı Release from Agony albümünden ve bu şarkıyı canlı çalacakları bir ikinci gitaristleri yok. Bu yüzden şarkıyı öğrenmek ve onlarla çalmak istediğimi söyledim. Harika gidiyor, Destruction gibi bir grupla çalmak benim için büyük bir onur.

Seksenlerin metal müzik piyasası ile günümüzdeki karşılaştırıldığında, ortaya çıkan durum hakkında neler düşünüyorsun?
Kesinlikle birbirinden çok farklı. Daha büyük kitlelere seslenmemize olanak sağlayan bir MTV yoktu ancak o günlerin kesinlikle geri geldiğini düşünüyorum. Özellikle Big 4 turnedeyken. Bilirsiniz, Metallica hayranı olup, Megadeth ve Anthrax hakkında bir şey bilmeyenler, bu konserlere gittiği zaman onlar hakkında da fikir sahibi olabiliyor.

Bu yıllar içinde, seni etkileyen isimleri öğrenebilir miyim?
Her tarz müziği dinlemeye çalışıyorum. Jazz’dan death metal’e, klasik müziğe kadar… Tabi ki tüm Bay Area thrash metal grupları ve Ozzy, Iron Maiden, Metallica gibi harika isimler beni etkiledi. Randy Rhoads ve Marty Friedman’ı her zaman sevmişimdir.

Hayranlarına söyleyeceklerin var mı?
Bize ve albümümüze verdiğiniz destek için teşekkürler!

Röportaja zaman ayırdığın için çok teşekkürler, minnettarım!
Her zaman, teşekkürler!

Çeviri : Montrose

Bize Katıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu