Kritikler

HATE ”Crusade:Zero”

Napalm Records -2015 -Polonya

Hate ,aslında geçmişi olan bir grup,geçmişte mutlaka bir şekilde dinlemişsinizdir. 2013 ‘te bassçı Mortifer’in ölümünden sonra biraz sessizliğe bürünselerde 2015 ‘te Crusade:Zero ile dinleyicilerin kulaklarındaki o pası hafifte olsa silmeyi başarabildiler.

Kaliteli bir albüm,death metal ve black metal harmanı,progresiflik,akıcılık,yoğunluk ve bir o kadar da ağırlık parçalardan hemen kısa bir sürede hissettiğim duyguların başlangıcı olarak isimlendirebilirim. Aslında eski bir grup olmasına rağmen BEHEMOTH’un meşhur olduktan sonra ki ürettiği eserleri andıran bir beste yapısına sahipler,daha orjinal olunabilir.

Hate; teknik,brutalite,öfke ve bir o kadar da death metal vaad ederken,orjinallik gibi beklentileri olanlar kendilerini başka bir grubu dinlemeye yönlendirmeliler…Açıkcası extreme metal müzik ile iç içe olan ve sürekli yeni gruplar dinleyen biri olarak HATE ‘in bu albümü beni hiç heyecanlandırmadı.Bu demek değil ki,kötü bir albüm ile karşı karşıyayız,aksine oldukça başarılı bir çalışma fakat samimiyet eksik,söyleyebileceğim his bu…

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu