Kritikler

GxBx/BxSx/BxDxKx/VxDxPx ”4 Way Split”

Human Discount Records – 2011

İtalyan dostum Marco’nun bastığı splitlerden biri ile karşı karşıyayım tekrar. Bir çok ürünü arşivimde mevcut zaten, bu da onlardan biri. Yine underground bir iş, turuncu kağıda basılmış fotokopi kapaklı bir split. Kısa kısa parçalarla gruplardan kısa kısa bahsedeceğim.

Gutted Boots (1-3 arası):
Gutted Boots bir çok splitte adını duyduğum, daha önceden de dinlediğim Macar grup. Kısa kısa iki parça ile splite teşrif etmişler, temiz güzel, küçük introlarını da sevdiğim klasik bir gore grind grubu. Bu adamları başarılı buluyorum…

8/10

Blenorrhagical Spermatocystitis (4-7 arası):
Adını yazarken cebelleştim resmen İtalyan grubun. Uzun süren introlardan sonra tuhaf cızırtılı bir şeyler var, hiç bir fikrim yok ne olduğu konusunda, duyduğum şey bir gitar cızırtısı ve enteresan guttural vokaller, sanırım bozuk mp3 sesi gibi gelen şey de davul olsa gerek. Anlam veremedim bu deneyselliğe.

2/10

Bukkake de Kaka (8):
Nereli olduğu konusunda fikrim olmayan grubun ismi tanıdık geliyor, elimde bulunan yığınla splitten birinde daha dinlemiş olabilirim. Dümdüz tekno gibi davulları olan, guttural vokalli, deneysel bir grind grubu… Diğer gruplara göre daha uzun bir parça ile katılmış splite, parçanın 4. dakikasından sonra, riff olarak gitarlar biraz daha hareketleniyor gibi ama yine davul dümdüz devam. İdare eder bir grup bence…

5/10

Vulgar Displays Of Perversion (9-14 arası):
Filipinler’den çıkan şeyler her zaman ilgimi çekmiştir zaten. Vulgar Displays Of Perversion da o gruplardan biri, eğlenceli ritmleri olan, kısa kısa 4 gore grind parça ile katılmış splite. Bir önceki kritiklediğim splitte de yer alıyordu, vokaller konusunda bu kez aynı şeyi söyleyeceğim, şu efekti azalt be kardeşim. Bunun dışında gayet iyi her şey.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu