Kritikler

GROUND CONTROL ”Dragged”

Punishment 18 Records – 2010 – İtalya

Ne kadar karanlık bir kapak! Kapak resmi ve logodan içerisinden çıkacak tarzı tahmin etme oyunu oynuyordum yine kendi kendime, daha farklı şeyler düşünüyordum aslında. Intro ile tam da yanılmamışım diyordum ki thrash metal ile devam etti ikinci şarkı. Aslında çok daha depresif bir beklenti içerisindeydim, albüm kapak resminde belirsiz de olsa olan ve cd kutusunun arka iç yüzünde daha belirgin olan asılı adam resminin de bunda büyük bir payı var. Thrash metalin gaddarlığının arasında bir miktar aslında albüm kapağındaki tadı almak da mümkün.

Albümde müzikal olarak Testament, Anthrax gibi grupların tatlarının yanısıra son zamanlarda çok moda olan modern metal gruplarının tadında besteler yapılmış ve bilindik 80li yılların thrash vokallerinin yanı sıra bazı şarkılarda bu son dönem metal gruplarının vokal tarzlarına benzeyen, thrash metal vokali ile karışık değişik bir vokal kullanılmış.

Tüm parçalar için saf thrash metal diyemem, başarılı bir şekilde güncellenmiş bir müzik icra ediyor grup. Kişisel olarak takdir ettim, kökenine bağlı thrash metal dinleyicisine kendini kabul ettirebileceğini umuyorum, çok kaliteli olmuş.

8.2/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu