Kritikler

Grishka – I | Ep İncelemesi

Extreme Metal grubu Grishka'nın 8 mart tarihinde bağımsız olarak yayınladığı "I" isimli epleri bugün konuğumuz olacak.

Bağımsız Kayıt – 2021 – Amerika Birleşik Devletleri

Grishka bizleri başkent Washington Dc ‘den selamlıyor. Grubun 8 mart tarihinde bağımsız olarak yayınladığı “I” isimli epleri bugün konuğumuz olacak. 6 şarkıdan oluşan bu EP 17 dakika 59 saniye süresinde.

Grubun tarzı aslında oldukça çiğ ve underground denebilir. Pandemi sürecinde bir araya gelen grup ,punk/hc,death metal,thrash metal ve Norveç black metalinden etkilendiklerini,müziklerini de buna göre yaptıklarını belirtmiş. Amatör seviyesinde bir kayıt yapmışlar. Fakat yeni başlayan bir grup için oldukça yeterli bir seviyede.. Çiğ bir gitar tonu,drum machine tonlarında bir davul kayıdı (eğer akustik davul ise kötü tonlanmış), hırçın ve kirli bir vokal tercih edilmiş. Vokalist kimi zaman scream vokal, kimi zaman da brutal vokal yapıyor.

Üzerine çok uzun makaleler yazılabilecek bir ürün değil fakat yine de bundan sonraki aşamalarda neler yapacaklar takip etmek gerekiyor. Yabancıların raw as f.ck dedikleri türden oldukça yer altı ve underground bir iş olmuş.Demonun kapağında da Rasputin’in ölü haldeki fotoğrafını kullanmışlar. Özetle yolun başında genç bir grup, old school ve çiğ işleri sevenler mutlaka dinlemeli.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu