Kritikler

GRAZED ”Dragonsneeze”

Fuck The Majors Records – 2010 – Fransa

Grazed Fransız Death/Thrash grubu ilk albümleri Drangonsneeze ile Fatih (Goremented) sayesinde dinleme fırsattım oldu. Fuck The Mojors Records etiketiyle yayınlanan albüm ile beyinleri çökertmeye ve albümü yılda 3 kez tamamını dinlememeye özen gösterecek şekilde dış sunumundan bestelerine kadar özenli bir çalışma olmuş.

Albümü ilk görenlerin dış sunumdan kaynaklanan Power Metal etkilerine albümün isminin de katkıda bulununca ilk izlenim doğal olarak yeni bir tarz mı yaratıldı düşüncesi ile albümü dinlemenin bünyede nasıl bir hissiyat yaratacağını sormamanızı şiddetle öneriyorum.

Albümü Cd çalarıma takıp da kulaklıklarımdan gelen son tuşesine kadar alın teri ve emeğin olduğundan şüphe duyamayacağım ama albüm adını bağdaştıramadığım Dragonsneeze albümü balyoz etkisi yaratıyor. Gürültüsel (sound) bazdaki albümdeki 12 parçadan dinlenmesini önereceğim ilk 3 parça; Dark Brodor – Morbid Saviour ve ultra geyiksel kıvamdaki Coffee my Master ve Fransızca sözlü Death Metal parçası Bx Blood hayatımıza genel kültür katacağına emin olduğum bir parça.

Grazed kendilerince tii geçtikleri her şeyi albümlerinde sözel ve görsel anlamda sunmaya özen göstermiş ki, albüm kitapçığı ve Pape After Death parçası en güzel kanıtları. Grup elemanları albümü ellerine alıp da yaptıkları bu itici dış sunumlu ve Dragonsneeze isimli albümleri ile de dalga geçtiler mi acaba.

Her şeye rağmen Death Metal davulcularına saygım sonsuzdur ki Grazed davulcusu Le Fab saygı duyulası bir tonda dövmüş davul setini ve zillerini. Sırf davul partileri için bile dinlenebilecek bir albüm olduğunu düşünüyorum.

6/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu