Kritikler

GRAVEHILL ”Rites of the Pentagram/Metal of Death”

Ibex Moon Records – 2010 – A.B.D.

Gravehill black metal ile thrash metal arasında müzik yapan California çıkışlı bir grup. Rites Of Pentagram grubun geçen yıl çıkan tek albümü. Bu sene grup aynı albüme eski EP-demo kayıtlarındaki parçalardan bazılarını ekleyip compiltation tadında bir şeyler yayınlamış.

Müziklerde thrash metal öğelerini tamamen old school bir ruh ile kullanmışlar. Black metal etkilenimi sadece vokallerde ve grubun duruşunda yer alıyor denilebilir. Tabi gitar ve davul tonlarında da bu havayı yer yer verme çabasına girmişler. Bu konuda Alman black metal gruplarından etkilendikleri açık.

Birkaç kere dinledim ve bu albüm bana hiç bir şey vermedi açıkçası. Çok sıradan şarkılarla dolu. Slayer araklarından (yada hayranlıklarından) oluşan ‘’Bloodsoaked’’ özgün olmayan duruşundan dolayı aklımda kalan tek çalışmaları oldu. Hastalıklı sözlere sahip olan şarkılar (örnek; ‘’Pissing on your grave’’) birbirinin aynısı niteliksiz sololar, ve kötü vokal performansına sahip bir grup olarak aklımda kaldılar. ‘’Decibel Ritual’’ adlı şarkıyı grup hakkında fikir sahibi olmak adına dinleyebilirsiniz. Belki size güzel gelecektir bu albüm ama benim için gelen promolar arasında vakit kaybı oldu. Grubun bize gelen tanıtım fotoğraflarına baktım; keşke bu özeni (!) müziklerine de gösterselermiş.

4/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu