Kritikler

GORATH ”MXCII”

Twilight – 2010 – Belçika

Hmmm sanırım soğuk bir albüm ile karşı karşıyayım. Promodaki yazıyı okuduğumda bunu düşünmüştüm. Gerçekten soğuk bir albüm olduğunu söyleyebilirim. Hatta bu albümü dinlerken hava sıcaklığının da yazın ortasında ilginç bir şekilde düştüğünü belirtsem grubun hoşuna gider mi, bilemeyeceğim. Grubu belki tanıyanlar vardır Belçika’dan çıkmış başarılı gruplardan biri,son dönemdeki black metal gruplarının yapmış olduğu ve giderek artan teknik alt yapı bu albümde de göze çarpıyor.Ama bu albümü asla kulak kanatan cinsten bulduğumu söyleyemem.

Kaotik,karanlık ve kasvetli bir yapıya sahip bir albüm,tanıtımlarda Satyricon ‘un soğukluğunda denilmiş.Fakat bana daha çok son dönem Marduk’u ve bir dönem Deathspell Omega’nın yapmış olduğu kasvetli ainsellik daha ön planda gibi geldi.Albümün masteringi ni ünlü gruplarla iş yapmış ve bir dönem metal müzik piyasasında bir çok grupta yer alan Dan Swanö’nun yapmış olduğunu hatırlatırım.(Katatonia, Bloodbath, Nighingale, Edge of Sanity ve tonlarca grupta daha görev yapmış.)

Albüm 48 dakika uzunluğunda ,kasvetli,karanlık ve vurucu riflerle bezeli,tek düze gitmeyen,bol miktarda değişik rif duyabileceğiz bir çok parça ile dolu.Özellikle beğendiğim bir parça olmadı fakat albümün genel yapısı oldukça başarılı,çok duru ve karanlık bir kapakları bulunuyor.Uzun lafın kısası son dönem black metal gruplarının albümlerini beğeniyorsanız,dinlemelisiniz.Evet,evet dinlemelisiniz…

8.1/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu