Kritikler

GIGAN”The Order of the False Eye ”

Napalm Records(2008 – A.B.D.)
Kısaca Floridadan ne çıkarsa hayırlısı çıksın diyerek yazıma başlamak istiyorum arkadaşlar. Zira 2006 çıkışlı bu grup tarz olarak death metal/grindcore tarzını ihtiva etsede müziğinde, hani deneyselliğin bilmem neresine koymuş anlayamadım ama koymuş biyerine işte. Neyse bu gereksiz cümleyle ne demek istediğimi az çok anladınız sanırım. Grubumuz Gigan deminde bahsettiğim gibi 2006 çıkışlı bir grup ve 2 senelik bir çalışmanın ardından Napalm records etiketiyle albümleri The Order of the False Eye ı yaklaşık 10 gün önce piyasaya çıkarmış bulunmaktalar.

Albüm genelinde Tampanın suyundanmıdır havasındanmıdır bilinmez aşırı bi deneysellik söz konusu hatta bazen sıkıntı bile verebilir bu durum eğer alışık değilseniz veya deneysellikten hoşlanmıyorsanız, uyarmadı demeyim. Zira Death metal tarafı daha ağır basan albümün girişinde, daha net riffler ve sert geişler bulmak mümkün fakat albüm ilerledikçe deneysellik kısmı ön plana çıkıyor. Özellikle Atheist benzeri geçişlere mümkün olduğunca rastlamak mümkün hatta bazen öyle uzun geçişler oluyor ki şarkı ne zaman hızlanıcak diye beklemeye başlıyorsunuz zira albümün içeriğindeki grindcore öğeleri tam bu noktada harekete geçiyor. Fakat meraklısının cidden tadının damağında kalacağı bir albümle karşı karşıya kalacağınıda belirtmek zorundayım. öte yandan albümün içeriğinden çok geneline bakarsak tarzın fanlarına doyumsuz bir haz yaşatıcak bir albüm. Aslına bakarsanız yeni çıkış yapan grupların bu tarz kasış işlere bulaşması ve altından kalka bilmesi en azından cesaret edebilmesi bile benim açımdan takdire şayan bi durum. Bunun dışında albümde 8 şarkı ve birde isimsiz 9. şarkı bulunmakta ve süresi 21dk dır ve durmaksızın devam eden arada hızalanan, sıkı riffler ve blastlar duyabileceğiniz bir şarkı Ayrıca albümde dikkat edilmesi gereken şarkılardan bir taneside Occult Rites Of The Uumpluuy. Zira bu şarkıda cidden iyi bi şarkı ve floridanın tüm nimetlerini içinde barındırıyor. Ondan sonra gelen Still Image Symphony ise tam bir teknik gösterisi.

Hepsinde ziyade bu albüm için söylenecek daha çok şey var yada yok onu siz dinleyince anlarsınız. Fakat ben sözlerimi burda noktalamkla birlikte albümü şiddetle tavsiye ediyorum. Özellikle deneysellikten hoşlananlar bu albümü kesinlikle kaçırmasınlar diyorum

7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu