Kritikler

GENERAL SURGERY ”Corpus In Extremis Analysing Necrocriticism”

Listenable Records – 2009 – İsveç

Ciddi bir Death/Goregrind etkileşimiyle karşı karşıya kaldığımı öncelikle belirtmeliyim sanırım. General Surgery cidden türün sevenleri için inanılmaz bir grup. 1988 de bir araya gelen bu 5 kaçık adam 2006 da ilk albümlerini çıkardıktan sonra nihayet 2.albümlerine de yer açmaları gerektiği kanısına varıp 2009 tarihli Corpus In Extremis Analysing Necrocritism adlı bu başyapıtı ortaya koymuşlar. Bu kadar ara vermelerinin nedenini tam olarak bilmesem de eğer her grup böyle ara verip bu kadar sağlam işler yapacaklarsa yapsınlar yahu.

Grubun sound’u başta da dediğim gibi Goregrind ağırlıklı Death Metal. Kesinlikle çok yırtıcı bir brutal, guttural vokal, sert olduğu kadar nerdeyse melodik denebilecek solosu bol gitarlar, akıcı, tekdüze olmayan davullar ve adından da anlaşılacağı üzere deli bir Surgery, Gore, Blood, Pathology konsepti var. Deicide çağrışımı yapan bir grup,gelecek vaat ettikleri kesin.

Mutlaka dinlenmesi gereken,bu zamana kadar nasıl oldu da duymadık dedirten,gerçekten çok sağlam müzikal altyapıya sahip 10 numara bir grup. Ama 10 üzerinden 10 verirsem kendimi kötü hissedebilirim.2 albüm yerine şöyle 5 6 albüm yapsalarmış da biz de haberdar olaymışız yahu.

9/10

Reklam ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu