Kritikler

GEHENNA ”WW”

Moonfog Productions – 2005 – Norveç

Gehenna geri döndü,evet evet geri döndü,kritik biraz geç kalmış olabilir ama Gehenna artık death metal etkileşimli black metal yapmıyor, 90ların katı black metal tarzına geri döndüler.”WW” albümü ise en büyük kanıtı tabi ki,ölen Norveç piyasasında 2005 yılı içerisinde en iyi ürünlerden birini çıkararak Norveç Black Metal’i ölmedi dediler.

Gehenna Black Metal fanlarını gerçekten bu albümleri ile sevindirdi,kadro olarak değişiklikler yaşadılar,uzun lafın kısası albüme gelecek olursak baştan aşağı 90-96 arası true norwegian black metal esintileri taşıyor,ee tabi ki günümüz melodikliği yok değil…Albüm Grenade Prayer ile açıldıktan sonra,çok sağlam bir parça “Death to them all” ile devam ediyor,tamamen nefret dolu bir çalışma ve bir o kadarda mesaj içerikli.

WW yani World War,gerçekten Gehenna ‘dan benim beklemediğim türde bir albüm oldu,çünkü gerçekten karmaşık bir tarzları vardı,böyle düz tabanlı black metal yapacaklarını düşünmüyordum,”Death to them all, Silence in the earth,Werewolf” gerçekten mükemmel parçalar olmuş.

Albüm kapağında savaş simgeleri göze çarpmakta ,düşen uçaklar ve asker yeşili bir font mevcut,umarım Gehenna bu tarzda devam eder…

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu