Kritikler

FUNERAL MIST ”Hekatomb”

Norma Evangelium Diaboli – 2018 – İsveç

Arioch (Mortuus) Marduk’a dahil olduğundan beri Funeral Mist için çok fazla bir üretim yapmıyordu. Maranatha’nın ardından tam 9 yıl geride kaldı ve Hekatomb 2018 yılının tam ortasında 6. ayda raflardaki yerini aldı. Funeral Mist ‘i Salvation albümü ile tanımıştım, vokallerdeki ruh özellikle kendini hissettiriyordu ki zaten Marduk’a da dahil olması ile birlikte grubun çehresini olumlu yönde etkilemişti… Sanırım Arioch(Mortuus)en beğendiğim black metal vokalistleri arasında yer alıyor.. Funeral Mist’ te ise tüm işleri kendisinin yapması daha da etkileyici olmasına yol açıyor diyebilirim. (Sadece davullarda Lars Thomas Ulf Broddesson var)

Kaotik ,karanlık ve derin bir mağarada işkence çekiyormuş hissi veren atmosferi gerçekten çok yakalayıcı hatta oldukça güçlü havası sayesinde kendinizi derin bir girdaba doğru sürükleniyor hissine kaptırabiliyorsunuz ! Albümün genel havasında kullanılan choruslar ve garip tonlardaki klavyeler ciddi bir derinlik oluşturuyor.43 dklık bu karmaşa enjeksiyonu kulaklarımızdan benliğimize hızlıca süzülüyor.

Albüm uzun zamandır beklediğimize değen bir albüm,yine hızlanıp yavaşlayıp tekrar hızlanan klasik tempo ile devam ediyor. Shedding Skin harika bir parça… Albüm kapağı sade ve sanki bir mezarın içerisinden gökyüzünü görüyormuşsunuz havası veriyor(bence). Kesinlikle edinilmesi gereken albümlerden biri,Arioch(Mortuus) bu yıla iki tane albümde yer alarak ve onlarca konser vererek damgasını şimdiden vurdu…

8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu