Kritikler

FOLKEARTH ”Viking’s Anthem”

Stygian Crypt Productions – 2010 – Uluslararası

Folkearth’ün kritiğini yaptığım ikinci albümü olacak bu, daha önce gruptan bahsetmiştim, kritiklerimi takip edenler bilir yada bilmeyen arama kutusundan aratarak göz atabilir. Grubun kadrosu yine oldukça kalabalık, bir önceki albümde 12 olan sayı bu kez 14’e çıkmış. Yine farklı farklı ülkelerden müzisyenler yer alıyor albümde. Tabii ki şarkıdan şarkıya sabit kadro dışında
enstrümanına göre değişkenlik gösteriyor. Ortalama her şarkıda 5-6 eleman.

Konsept olarak yine aynı şekilde devam ediyor grup yoluna, bir öncekinde mavi tonlardaki kapak dizaynı da şimdi kahverengi tonlarda aynı konsepte sahip.

Grup tarz olarak yine Epic Folk/Viking Metal yapıyor. Bu kez albümün sound’u biraz kuru geldi kulağıma. Prodüksiyon biraz sıkıntılı olmuş, örneğin, bayan vokalin sesi her ne kadar çok güzel olsa da parçaların çoğu yerinde çok alakasız olmuş kayıt olarak. Aslında bunun dışında çok da büyük sıkıntı yok.

Bu albümde tarzın getirisi epik etkiler daha hissedilir şekilde. Bu tarz işlerde, flüt, keman, çello duymak isteyenlerin hoşuna gidebilecek bir albüm olmuş. Bir bakmakta fayda var.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 54 = 61

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu