Kritikler

FLESHGOD APOCALYPSE ”Mafia”

Willowtip Records – 2010 – İtalya

Hımmm. İtalyan extreme metal müzik dünyasını hiç bu kadar canlı ve kanlı olduğu bir dönem hatırlamıyorum ben, belki de şu an tüm Avrupa’daki en canlı yerli piyasa şu an İtalya’dadır veya İtalyanlar bizi biz onları seviyoruz ondan hep böyle bağlantı halindeyizdir bunun yorumunu siz okuyucu kardeşlerime paslıyorum. Tam da şu aralar İtalya’da tarihinin en büyük baskınlarının yapıldığı günlerden geçiyoruz, 300den fazla eli bıcaklı organizasyon vatandaşı tutuklanmış durumda, bu operasyonda Fleshgod Apocalypse’nin Mafia adlı e.p sinin ne kadar payı vardır bilemiyorum ama zamanlama olarak çok iyi olmuş,Ep çıktı mafya operasyonu başladı gibi oldu, ölüm tehditleri alabilirler aman dikkat keza çok iyi müzisyenler!

Grubu bilen bilir bilmeyenler için şöyle anlatıyım;grubun müziksel şifresi İtalyan grotesk barok müziği tınılarını hayvani brutal death metal, teknik death grind ve progresif anahtarla oluşturulan full gaz besteler oluşturuyor. Önceki albümleri Oracles ile çok iyi yorumlar alan bir grup, şahsen bende gayet beğenmiş ve defalarca dinlemişimdir.

Grubun trademarkı kesinlikle Petriarch soneleri gibi İtalyan rönesansına dayanan 15. ve 16. yüzyıl barok müziği, o tınıları hiç abartmadan ultra bir brutalite içerisinde bize sunuyorlar, bu tip şeyleri abartmadan progresif bir tema içinde oluşturan gruplar her zaman kalbimi fetheder.

Bir önceki uzun çalar albümleri gibi Kuzey Amerikalı şirket Willowtip den yayınlanan bu e.p ye göz atmanızı tavsiye ediyorum millet, gidin Willow amcadan alın cd sini,ep kısa gelir diyorsanız Oracles’ı hiç boş geçmeyin. Son olarak grubun albümde yer verdiği ve Mafia ile ilgili konsept notunu sizinle paylaşıyorum; “MAFIA is dedicated to all those who shed their own blood to fight the neverending curse of racketeering. We do support the war against those animals.”

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu