HaberlerVideolar

Finli Thrash Metal Grubu TakaLaiton’dan Rip’n Burn Videosu

TakaLaiton Finlandiya’nın soğuk ve çetin kış koşullarının hüküm sürdüğü kuzey bölgelerinden geliyor. Thrash’ten etkilenen iddialı bir tavır sergileyen TakaLaiton, süper enerjik canlı performanslarıyla hayranlarını her zaman boyunlarında ağrılar ve moshpit’te morluklarla baş başa bırakıyor.

TakaLaiton, risk alan ve thrash’ten beslenen tavrıyla, hızlı tempolu enerjiyi ve kemik kıran bir groove’u, ancak karanlık, iç karartıcı ve kuzeyden esinlenilebilecek melodilerle mükemmel bir şekilde harmanlıyor. Grubun hem Fince hem de İngilizce dillerini içeren liriklerinden bahsetmeye gerek bile yok.

Grup, turne sırasında İskandinav bölgelerinin yanı sıra Avrupa ve Asya kıtalarına da ulaşarak pek çok bölgeyi kapsayan bir performans sergiledi. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere TakaLaiton, Fince bir beyzbol terimi olan “topu sınırların ötesine savurmak” anlamına gelen “kuralları yık, tüm sınırları aş” yaklaşımına sahip. Bu sert düşünce yapısıyla grup kısa bir süre önce Finlandiya’da düzenlenen “Heavy Metal Heart 11” adlı ulusal müzik yarışmasını kazandı ve şu anda Teemu Aalto (Omnium Gatherum, Insomnium) prodüktörlüğünde hazırlanacak bir albüm üzerinde çalışıyor.

“Rip ‘n Burn” grubun “Mindfection” adlı yeni albümünden çıkan ilk single, güçlü melodik groove thrash etkileşimli tavırları ilk dinleyişten itibaren gerçekten etkileyici bir patlama. Sound’ları Pantera, Slipknot, Testament hayranları için tavsiye ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu