Kritikler

FAUST ”From Glory to Infinity”

Stygian Crypt – 2009 – İtalya

Müzik yolculuğuna 1992 yılında başlayan İtalya kökenli grup, 1993 yılında çıkardığı bir demo sonrası uzun bir sessizliğe gömülüp 2001 yılında bir EP ile geri dönmüş, bir çok etken ile yaşanan gecikme sonunda 2009 yılında ilk tam süreli albümünü piyasaya sürmüş.

Albüm kapağının arasından sızmaya başlayarak cdrom içine kadar tecrübe ve kalite akıyor. Grubu ilk olarak Myspace’te dinleyip şirketinden albümü istediğimde, müzisyenlerden haberim yoktu. Konuya gelecek olursak öncelikle ilginizi çekecek kısmından başlamak istiyorum; Death, Sadus, Quo Vadis ve daha bir çok gruptan bildiğimiz Steve DiGiorgio bu albümde bass gitarları üstlenmiş. Davulda da yine Vader, Dimmu Borgir gibi gruplardan bilindik bir isim olan Dariusz “Daray” Brzozowski yer alıyor. Geçmişinde bir çok eleman sıkıntısı yaşayan grubun müzikalitesine gerçekten hakkını veren adamların dahil olması çok düzgün bir iş çıkarmış piyasaya.

Progresif, melodik thrash/death metal riffleri, akustik gitar barındıran, teknik-progresif death metal icra eden grubun kurucusu olan Aleister’in brutal vokalleri ve gitar soloları de hakkını veriyor. Diğer grup elemanlarına bakacak olursak Profanatum adlı grupta da gitar çalan Ghiulz ve yine Doro’nun gitaristi olan Luca Princiotta kadroda görülüyor.

Albümdeki favori şarkım hepsi. Yeni bir grupsa, yada bir grubun ilk albümü ise genel bir ön yargı oluşur insanlarda, atın kenara her şeyi, prodüksiyon ve tüm enstrumanların tonları, besteler on numara! Bu albüm anlatmakla bitecek gibi değil. Faust yeni bir efsane, tadına bakın, dinlemelere doymayın.

9.5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 1 =

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu