Kritikler

FAQ ”The Future”

Self Financed – 2009 – İzmir

İlk olarak kapağı ile ilgimi çeken albümün kapağını överek işe başlamak istiyorum, bir çok grubun kapağını tasarlayan bir isim tarafından yapılmış, Bora Mesut PALAS’ın eline sağlık. Booklet tasarımı da aynı şekilde içeriye doğru uzanıyor, grubun tarzına uygun, kaliteli bir sunum olmuş.

2008 yılında İzmir’de kurulan grubun ilk basılı ürünü olan albüm Levent Sarvan tarafından ev stüdyosunda kaydedilmiş, temiz bir kayıt ve orta kalite bir prodüksiyona sahip. Oldukça başarılı denebilir.

The Future adında uzun bir enstrümantal şarkı ile başlıyor albüm, şarkının girişinde akustik gitar kullanılmış ve üzerine elektro gitar solosu atılmış daha sonra şarkı diğer şarkılarda olacağı gibi modern, melodik metal riffleri ve soloları ile devam ediyor. En son şarkı yani outro End Of Beautiy’de de sadece akustik gitar kullanılmış. Duygusal bir açılış ve kapanış olmuş albüm için. Human Nature, Blind Witness, Revenge We Deserve ve Day Dreamer bunlara göre daha hırçın şarkılar. Grubun tarzı için melodik metal, kısmen metalcore diyebilirim. Albümde bir miktar core etkili melodik metal, İsveç death metali riffleri ve davulları, İsveç melodik death metali tarzında scream vokaller, yer yer brutal ve clean vokaller mevcut. Revenge We Deserve ve Day Dreamer adlı şarkılarda synth kullanılması farklı bir tat katmış, sevdim.

İzmirden benzer şeyler seviyordum eskiden, dağıldı bir çoğu. İyi bir grup daha kazanmış, kazandırmış İzmir, umarım sahne performansları da böyledir. Albüm arşivime dahil olduğu için mutluyum.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu