Röportajlar

EXQUISITE PUS

Exquisite Pus tek kişilik proje olarak başlamış, daha sonra grup olma yolundaki ilk adım ne şekilde atıldı? Neler oldu?
Miguel Reina :
Aslında grup olacağını düşünmemiştim ama doğal olarak oluverdi. "Delicious Carcass" isimli albümü kaydettim ve Murcia’da underground piyasada yaydım. Juan Antonio (vokalist) projenin bir parçası olmak istedi. En başında grupta bass çalıyordu ve geçirdiği teknik bir kaza sonucunda bassı bırakıp vokal yapmaya başladı. Aslında bu onun için yeni bir şey değildi yani, aynı zamanda Demised adlı grupta da vokal yapıyor. Daha sonra Pedro bassçı olarak gruba karıldı, sonra Achokarlos, son olarak da Helios.

"Delicious Carcass" isimli EP yayınlanmayıp şarkılar "United in Repulsion" isimli bir splitte yayınlanmış, "Delicious Carcass" neden cd olarak yayınlanmadı?
Hmm, o aslında benim kendi evimde kaydettiğim bir demo, yani her şeyi kendim yaptım. Sonra internetten yaymaya çalıştım, sadece paylaştım… Bir şirket onu CD-R olarak yayınlamak istedi ama o an böyle bir şey ilgimi çekmedi.

"Dead [Forgotten]" ilk albümünüz, ben çok sevdim, genel olarak tepkiler nasıl?
Tepkiler gayet güzel, herkes albümün genel olarak cd, dizayn, sound, beste.. kalitesine çok şaşırdı. İnsanların söyledikleri ve albüm hakkında gerçekten hissettiği şeyleri belirtmeleri bizim için mutluluk verici.

"Delicious Carcass"ı dinlemedim "Dead [Forgotten]" ile arasında müzikal farklılıklar yada konsept farklılıkları var mı?
Evet, kesinlikle var. Ana farklık delicious solo gitarist olmadan kaydedildi, Dead Forgetten ise solo sevgili gitaristimiz ACHOKARLOS’un parlak ve çılgın soloları ile bezeli. PEDRO’nun bass gitarları ile eski bass gitarlar arasında da bir çok fark var, aynı şekilde JUAN ANTONIO’nun vokalleri de öyle. Artık ben vokal yapmıyorum, sadece davul… Bence "Delicious Carcass"ı dinlemelisin, ilk şarkıyı fark edeceksin.

Xtreem music’in promolorından dinledim albümünüzü, o yüzden albümde bir problem olmayacağını varsayarak bu soruyu soruyorum, Bleeding Kingdom adlı şarkı 6. dakikada bitiyor, uzun bir sessizlik sonrasında 14. dakikaya doğru tekrar başlıyor. Bazı klasik müzik sanatçıları bu tarz şeyler yapıyor, onun gibi bir şey mi bu?
Evet, bu benim fikrimdi. Böyle şeyleri çok seviyorum, cd dinlerken albüm bittiğinde gidip o an cd’yi değiştirip başka bir şeyler dinlemeye üşenebilirsiniz. Yada uyurken kulaklıklarla müzik dinlediğinizde tam bitti derken, yeniden bir şeyler başlıyor… bu dinleyicilerimiz için Achokarlos’tan ekstra bir solo parça.

Myspace’teki afiş albümüze bakarak söylüyorum, İspanya dışında bir tek Portekiz konseriniz var sanırım, Dead [Forgotten] sonrası daha bilindik bir grupla turne planı olmadı mı?
Hmm, Nisan’da DESPISED ICON ile konserlerimiz olacak, şimdilik en büyük konserimiz bu. Fakat her zaman tekliflere açığız, ülkenize bizi konser için davet edebilirsiniz 🙂

Konserler nasıldı? Cover yapıyor musunuz? Hangi gruplar var playlistinizde?
Her zaman Cannibal Corpse’tan Hammer Smashed Face çalarız. Çünkü mükemmel grubun hayranlarıyız ve önünde eğiliyoruz.

Demised adlı grupla eleman alışverişleriniz var, o grup ne alemde? Bağlantınız kaldı mı?
Evet, onlarla gayet iyi arkadaşız fakat falza görüşemiyoruz. Her halükarda arkadaşız ve öyle kalacaklar.

"Exquisite Persons" fotoğraf albümünüzdeki Exquisite Pus t-shirtlü insanlar kim?
hehehehe, genel olarak bizim ürünlerimizi alan insanlar ve Murcia’dan arkadaşlarımız.

Xtreem Music sayesinde İspanya’dan sizin gibi sağlam gruplar dinleyebiliyoruz, oradaki piyasadan biraz bahseder misiniz?
Evet, piyasa oldukça büyük, insanlar daha önce extreme metal adına böylesine yüksek seviyede bir şeyler olmadığını söylüyor, WORMED (şu an yeni bir şeylerle geri dönmek için çalışıyorlar), AVULSED, CEREBRAL EFFUSION, HUMAN MINCER gibi daha bir çok grubumuz var. Sadece insanların konserlere gelerek destek olmasını bekliyoruz, böyle olursa her şey daha mükemmel olacak.

Röportaj için teşekkür ederim, soracaklarım bu kadar, son sözleriniz…
İlginiz için çok teşekkür ederim, bizim gibi ufak gruplara destek verdiğiniz için minnettarız. Brutal kalmaya devam et kardeşim. İspanya’dan selamlar.

www.myspace.com/exquisitepusofficial

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 1 =

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu