Kritikler

EXILE ”Suspended Society… Mutilated Variety”

Self Released – 2012 – Ürdün

Ürdünlü dostlarımız Exile sonunda albümlerini “online” olarak yayınladı. Aslında mp3 olarak albüm değerlendirmeyi hiç sevmiyorum fakat Exile’nin yeri bende ayrı. Ürdün’de oldukça gelişen bir metal piyasası var, Exile o piyasanın önde gelen gruplarından biri, thrash metal çalıyorlar, hem de eski kafa!!!

Albümlerindeki sound eski kafa thrash metal agresifliği ile yeni nesil thrash metal’in kalıplaşmış yapısının çok iyi harmanlanmış hali, genel olarak scream vokal kullanılmış fakat Iron Hands isimli parçada yer yer brutal vokaller ve atmosferik hava gerçekten albüme çok daha farklı bir hava katmış.

Çoğu şarkılarını daha önce dinlemiştim çünkü İstanbul konserlerinde çalmışlardı. Ama Iron Hands, A Man with Power, The Damned gibi parçalarını ilk kez bu albümde dinleme şansım oldu, gerçekten doyurucu bir yapıta imza atmışlar. Eski faka thrash metal seviyorsanız özellikle Slayer, Megadeth türü daha modern soundlu grupların fanatiği iseniz Exile sizin için biçilmiş kaftan olarak nitelendirilebilir…

7.5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu