Kritikler

ETERNIUM ”Repelling a Solar Giant”

Blasthead Record -2013 – ABD

Aslında melodik black metal vs türü gruplar hakkında yorum yazmak istemiyorum ama nedense canım istedi. ABD’li grup Eternium ilk albümleriyle piyasaya adımını attı. Grup 90’lar sonu 2000ler ortasına kadar piyasada yaygın bir şekilde yer alan fakat şimdiler de ya tarz değiştirmiş ya da yok olmuş olan melodic black metal’i icra ediyorlar.

Albüm performans açısından doyurucu,herşey yerli yerinde,fakat tanıtımlarında senfonik black metal denilmiş,klavye konulunca senfonik mi oluyor ? Ben yanlış biliyorum herhalde.. Grubun tarzı Emperor’un son dönemleri ve hatun vokalli bir çok melodic black metal gruplarını anımsatıyor,Örneklendirmem çok güç çok uzun süredir bu tarzdan uzağım. Siebenburgen,Aeaba vs verilebilir,kimileri Cradle of Filth’e de benzetmiş,vokal harici benziyor denebilir ama en son COF dinlediğimde sanırım 16 yaşında filandım.13 sene geçmiş,şu an ne yapıyorlar zerre kadar umurumda değil..

Eternium yerli yerinde besteleri,kayıt kalitesi ve performansı olan bir grup,halen bu tarzı takip edenler varsa ,dinlemeli!

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu