Kritikler

ESCATOLOGY ”Blasphemous Godhead”

Killerpool Records – 2016 – İtalya

Escatology bizleri İtalya’nın Roma kentinden selamlıyor, 3 senelik geçmişine nazaran çıkarmış oldukları single çalışmasının ardından ilk tam zamanlı albümleri olan ‘Blasphemous Godhead’ ‘i Killerpool Records etiketiyle sevenleriyle paylaştılar.(Uh ne uzun bir cümle oldu) Grubumuz özetle melodik death metal ile thrash metal arası bir sounda sahipler,scream vokal olarak kullandıkları bölümleri pek beğenmediğimi dile getirebilirim fakat brutal kısımları standarta yakın olmuş.

Tarz olarak genellikle hızlı,ritmik ve melodik bir yapıya sahipler,elimdeki tanıtım cdsinde bir kitapçlık olmadığı için liriklerinin ne içerdiğini aktaramıyorum fakat parça isimlerinden anlayabildiğim kadarıyla hayat,ölüm ve ölümden sonra ruhun yaşadığı ızdıraplar gibi şarkı isimleri bulunuyor. Tanrıya söven tanrıfigürü gibi bir albüm isimleri var.(Tam olarak böylemi çevirilir bilemedim).Intro kullanmışlar, ben pek bağdaştıramadım,hani gereksiz buldum,introları kimse dinlemiyor diye düşünüyorum. Albüm kapağında çift başlı kartal ,çift başlı yılan ve illuminatide kullanılan göz teması var,artık bu konuda çok fazla çalışma yapıldı pek yorum getirmesem daha sağlıklı olur fakat logoları bence çaldıkları tarzı yansıtmıyor.

Uzun uğraşlardan sonra yapılmış bir albüm,sound olarak kaliteli,besteler vasatın üzerinde fakat vokal performasını çok başarılı bulmadığımı iletmek zorundayım. Melodik death metal ,thrash metal karışımı müziklerden hoşlanıyorsanız takip etmenizi tavsiye ederim.

6/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu