Kritikler

ENGRAVED DISILLUSION ”Embers of Existence”

Self-released – 2011 – İngiltere

Bir önceki kritiğimde hiç İngiliz grup gelmiyor elime dedim ve üzerine bu albümün bilgilerine göz attığımda al sana bir İngiliz grup daha diye cevap geldi resmen :)) Engraved Disillusion 2008 yılında kurulmuş genç bir grup, 2009 yılında bir EP çıkarmışlar, 2011 yılı içerisinde ise “Embers of Existence” isimli bu ilk tam süreli albümü bir şirketten bağımsız olarak basmışlar.

Yanan DNA sarmalı olsa gerek kapaktaki, sade ve şık olmuş, iç kapak dizaynları da şık, grubun tarzına da yakışmış bence.

Grup melodik death metal icra ediyor, gayet sert ve ekstrem olması içerisinde çok çok başarılı gitar soloları yer alıyor parçalarda. Nitekim de grubun gitaristlerinin başarılı müzisyenler olduğunu okumuştum albüm bana ulaşmadan önce. Bass ve davulun başarılı uyumu da kulağımdan kaçmıyor. Tarza gayet uygun bir brutal/scream vokal kullanılmış. Kusursuz bir kadro birleşimi…

Gitar ve özellikle solo gitar tonu, prodüksiyonu, gitarların sololarına hayran olduğum, büyük keyif aldığım bir albüm, melodik death metal sevenlere tavsiye edebilirim.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu