Kritikler

EMETH”Telesis”

Brutal Bands Records – Belçika

Aslında grupların her 10 senede bir çağ atlamaları normal bişeydir. Ama Emeth, müziğinde komple bir değişim yaşamış. İlk zamanlarında daha tekdüze ve yalın bir sound, melodi kullanan Emeth deki bu değişim inanılmaz ama gerçek. Özellikle Emeth gibi gruplar kendilerini çok zor değiştirebilirler yapısal anlamda ama Emeth cidden bir rönesana yaşıyor şu an soundunda ve kendilerini daha geliştirdikçe eminimki daha da öenmli yerlere geleceklerdir.

Albüme gelecek olursak dediğim gibi yalın ve basit halinden kurtulup daha deneysel ve değişken materyaller kullanmaya başlanmış albümde özellikle enstrumanlardaki hızlarını gelişi güzel ve başı bozuk bi şekilde kullanmaktansa daha bir düzene sokup melodiler katıp şarkılarına ruh ve teknik katan grup, Telesis’de kendilerine göre bir rönesans yaratmışlar. Özellikle teknik açısından daha becerilerini ön plana çıkaran grup kendileri adına albümde çığır açmışda denilebilir. her şarkıda ön plana çıkan grind ataklar ve emprovize giden melodilerle albüm kendi içinde kendini aşmış hale geliyor yer yer. Özellikle albüm açılış şarkısı Silence Goes Unheard ve albümede adını veren Telesis şarkıları, onun dışında Folly And Weakness adlı şarkı albümde belli değişim ve kırılma noktalarını tayin eden 3 çalışma olarak göz önüne çıkıyor. albümün sonuna gelindiğinde yazımın başında bahsettiğim deneylesellik biz burdayız diye bağırmaya başlıyor özellikle bu tarz albümlerde nerdeyse hiç duymadığımız Aquarian, Will To Power ve albümün son şarkısı Aum bir outro edasıyla albümü noktalıyor ayrıca aum adlı şarkıda darbuka sesleri duyarsanız şaşrımayın benden söylmesi.

Kısaca edinlimesi şiddetle tavsiye olunan bir albümle karşı karşıyayız özellikle Emeth böylegiderse death metal deki yeri dahada yükselir ve sağlamlaşır gibi geliyor bana. Onun dışında arşivlerde yer verilmesi gerekn bi albüm kaçmaz

8,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu