Kritikler

DYNABYTE ”2KX”

WormHoleDeath Records – 2010 – İtalya

İtalyan grup DyNAbyte playlistimde bu sefer . Tarzları bana epeyce uzak olan Industrial Metal ama malum extreme olan her albümü edinip yazmak sizlere sunmak bizimde işimiz bunu da aç parantez kapa parantez şeklinde belirtmek isterim . Tarihine bakarsak 98‘de kurulmuş pek de yeni sayılmayacak bir grup, şarkılara geçelim hemen en iyisi gözlemlerimi aktarayım size .

İlk şarkıda iyi bir alt yapı kullanılmış gitar girişi de idare eder, screamlar oturaklı olmuş aksaklıklar tam tadında. İkinci şarkı sakin bir giriş yapıyor vokalin altından gelen alt yapı hareketleri olmasa daha iyi gibiydi bu şarkıda da aksaklık devam etmekte. Üçüncüde iyi bir gitar girişiyle başlanılıyor şarkıya bu adamlar aksaklığı bayağı bir seviyorlar gitarları çok yazılmış şarkının oturaklı ritimler var hep davul birazcık atak yapsaydı daha iyide olabilirdi.

Gelelim 4 numaraya, alttan gelen screamlerle bizi karşılıyor ve vokalde pek güzel okuyor yalnız 48 saniyede itibaren vokal biraz altta kalıyor, 01.16’ da ise şarkı iyi bir transpose oluyor ara riff biraz daha uzun olabilirdi, solo çok güzel bir şekilde giriş sağlıyor ve ardından tekrar riff devam ediyor alt yapıda altta takip ediyor hala ve tekrar yerini soloya bırakıyor ve aksağa tekrar geri dönüyorlar, trampet tonu gayet iyi, yaptıkları endüstriyel metal türüne baya bir uyum sağlıyor.

Beşinci şarkı ise tekrar alt yapı ile karşımızda ve başka bir hoparlörden gelen alt yapı ile gitar girişi diğerlerini andırıyor hatta belki de tüm şarkılarında bu tür girişler var 57inci saniyede screamle iyi bir transpose yapıyorlar 01.56 da tekrar bir değişime uğruyor şarkımız ve bizi tam düşündürmeye götürürken tekrardan hareketlendirerek devam ediyorlar ve tempoyu düşürerek bize veda ediyorlar.

6 ‘ya geçmeden 7 ‘ye atlama hakkımı kullanıyorum beni baydı baya evet gelelim yedinci şarkıya altta bas bir tonla geliyor ve birden melodi karşılıyor bizi yine aynı ritimler kullanılmakta kısacası yedinci şarkıya geldik ritimler hala değişmedi şarkıda çok. Alt yapı olmasa kim bilir ne yapacaklarmış bu arkadaşlar merak ettim. 01.41 deki melodi birazcık kurtarıyor gibi vasatlığı şarkıda droplu ritimden kurtulamamış arkadaşlar resmen.

Sekizinci: giriş berbat ritim yine aynı kısacası şarkı tamamen vasat sadece bir kere dinlenip unutulacak bir şarkı. Dokuzuncu şarkı güzel bir davul ile giriş yapıyor. Alt yapıda davula eşlik ediyor. Vokal altta kaldığından dolayı dikkat edilmezse söyledikleri anlaşılmıyor. 01.00 da yine aynı ritimler devam ediyor aksaklıklara devam ediliyor ve alt yapı tarafından şarkı değişime uğruyor club tarzı bir müzik dinliyorum sanırım kısacası buda bir vasat.

Şarkıların tamamında aynı ritim dönüp dönüp duruyor alakalılıktan çok alakasız alt yapılar var ve hep aynı duruşlar aynı es kullanımları kısacası bu albüm benden geçmedi geçemezde. 12 şarkıdan beğendiğim bir şarkı bile olmadı ancak yeni grup arayan insanlar bunu bir kez dinleyip kapatırlar bir daha da açmazlar hatırlanmayacak kadarlar, tabi bu benim şahsi fikrim belki sizin hayatınızın albümü olur ha ne dersiniz ?

4/10

Reklam ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu