Kritikler

DYING FETUS ”Killing On Adrenaline” (Re-release)

Relapse Records – 2011 [Remastered] (1998) – A.B.D.

Death metal sahnesinde önemli yere sahip olan Dying Fetus , Grubun çıkışı 90’ların başına dayanmakta o zamanlardaki death metal furyasından nasibini alıp sağlam bir dinleyici kitlesine ulaştılar. 2.albümleriyle birlikte Kataklysm ve Montrosity ile turneye çıktılar. 2000’li yıllarda da şans yüzlerine güldü Relapse Records ile anlaşma imzaladılar ve böylelikle daha iyi şartlar + seslerini daha geniş kitlelere duyurmayı başaracaklardı. Bu etiketle çıkan ‘’ Destory The Opposition ‘’ , sayesinde Morbid Angel, Behemoth, Enslaved gibi gruplarla turnelere çıkıp Avrupa’yı gezme şansını yakaladılar birçok röportaj yaptılar. Onlar ara ara death metal’in içine rap müzik etkilerini harmanlayarak müziklerine hayat verdiler tepki aldılar ama bildiklerinden şaşmayıp yollarına devam etmekteler.Farklı tarzları birbirlerine karıştırıp önümüze sunmada üzerlerine rakip yoktur.

‘’Killing On Adrenaline‘’ ‘i dinleyip de beğenmedim diyecek babayiğit daha doğmadı!… İşte bu kadar kaliteli bi albüm olmuş kanımca. Gruptaki her elemanın metal müziğinin farklı kollarından etkilenimleri var sonuçta her ne kadar death metal desek de yaldır yaldır grind ve hardcore kokmuyor da değil hani, bide bunların yanına brutallerin çoğaltılması da cabası. Bu albüm diğerlerine göre şarkı sözleri bakımından da farklı daha politik bir hava içerisindeler. Politik bakımdan da bu kadar sağlam düşüncelere sahip + bu kadar da sağlam müzik yapıp tavan yapan grupta yok başka.

Albüme ismini veren parça ‘’Killing On Adrenaline’’ ile hemen gaza gelmek mümkün. Üst üste abanan riffler üzerine bööööğğğğğğğğs diye sürüp giden goregrind/coregrind/porngrind /grind soslu death vs vs… ne derseniz diyin işte bu tekniklemeleriyle enfes bir birleşme sunmuşlar. Kısacası onlar old school death ve brutal death çizgisini çok güzel yansıtmaktalar.Parçaları dinleyipte gitarını koşmayan yada kafa sallamaktan bi hal düşmeyen insan yoktur herhalde bu yoğun hissi sayelerinde baya bi aldık.Hızına yetişilmiyo Dying Fetus’uda Dying Fetus yapan bu işte , gitar riffleri 15-20 kez değişiyosa davullar aman Tanrım bi 50 – 60 kez değişmiştir hayvanvari adamlarda diyebiliriz onlara.

10/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu