Kritikler

DRACONIAN ”A Rose for the Apocalypse”

Napalm Records – 2011 – İsveç

İsveçli doom /gothic metal grubu 5. Albümleri A Rose For Apocalypse doom soundunu tamamen yansıtıyor. Albüm kapağını da oldukça beğendim albüm konseptiyle birebir uygun sonuç olarak anlatılmak istenen Kıyamet günü ve bunu albümdeki parçalarla da güzel bir şekilde yansıtmışlar.

Açılış parçamız The Drowning Age oldukça sert ve enerjik bir parçayla başlamayı uygun görmüşler parçanın nakaratlarında Lisa ablamız parçayı daha bi’ hisli acıklı duruma getirmiş.

Albümün ilk klip çekilen parçası da ‘’ The Last Hour Ancient Sunlight ‘’ oldu.

Hem diğer albümlere bakarsak bu albüm baya sert brutaller, Sakis(Rotting Christ)vari düz vokaller ve hüzün dolu parçaların üzerlerine serpiştirilmiş karanlıklar…

A Phantom Dissonance albümde en yere göğe sığdıramadığım şarkıdır. Ağırdan alan gitar rifleri , hızlı davul melodileri , atmosferik klavye geçişleri , agresif ama bir o kadar da iç acıtıcı brutaller , romantizm ve melankolinin dibine vurmuş bayan vokali ile gothic ve doom metalin muhteşem uyumunu bize sunuyorlar.

Gothic /Doom metal sevenler için bu albüm vazgeçilmezler arasında yerini alacaktır eminim, oldukça sağlam bir albümle bizi mest etmeyi başarmışlar.

9/10

Caragdur Photography

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu