Kritikler

DOODSDREK ”Doodsdrek”

Those Opposed Records – Belçika – 2010

Belçika’da bir şeyler oluyor.Evet evet Lugubrumdan tanıdığımız Barditus ve Svein boş durmayıp Döödsdrek ‘i oluşturuyorlar. Çok geçmiyor bir albüm ile leş black metal severlerin dünyasına adım atıyorlar. Çirkin, nefesi alkol kokan ve hayat karşıtı bu arkadaşlar Lugubrumdaki alkolik tavırlarından biraz daha vazgeçmişler gibi gözüküyor, oldukça düz, gösterişsiz, nefret kusan bir albüm icra etmişler.

Nefret ve kızgınlık dolu birbirinden gergin parçalar bir o kadar gösterişsizlikle minimalistik dimalara doğru yönlendirilmiş. Bu nefret sanatı orta Avrupa’nın verimli, soğuk, nemli topraklarından dünyanın pisliğinin içerisine doğru yol alıyor. Aslında bu tarz kritikler yazmayı pek sevmiyorum, insanlara tribal geldiği hakkında duyumlar alıyorum.Tek kelime ile “siktirin oradan” demeden edemiyorum.

Döödsdrek asla bir nefret panzeri değil ya da beyninizi matkap ile delebilecek bir bütünlüğe sahip değil,aşırı gösterişli,bol rifli, süratli davullu yetenekli bireylerden de oluşmuyor. Fakat gün geçtikçe yozlaşan ve kaybolmaya başlayan kaliteli çiğ black metal gruplarına bir mesaj niteliği taşıyor. Günümüz internet dünyasında arşivlerin GB ,TB lerce ölçüldüğü şu facebook/msn vs. gençliği döneminde grupların hunharca paylaşıldığı ortamlarda bu grubu gözden kaçıran 5000/10000 arkadaşı olan nocturnal blackçiler ,bu grubu da bir dinleyin bakalım nasıl bulacaksınız 🙂

Size gümüş tepside sunulan bu amatörlük ve samimiyet kokan albümü gözünüzden kaçırmayın,bu devirde bu kadar samimisini bulamayabilirsiniz.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu