Kritikler

DOMINATION THROUGH IMPURITY ”Masochist”

Epitomite Productions – 2010 – A.B.D.

Domination Through Impurity grubunun ikinci albümü Masochist ile oldukça sağlam geri döndüler. Grup teknik death metal yapmaya aynen devam ediyor. Yer yer groove’umsu bölümleri andıran yerlerde yakaladım.Gel gelelim temel işleyiş tabi ki teknik death metal olarak gidiyor.

Davulcu arkadaş Lust Of Decay, Lividity, Cesspool of Vermin, Shuriken Cadaveric Entwinement gibi gruplarda çalmasından dolayı nasıl bir şey çaldığını aşağı yukarı kestirebilirsiniz. Gayet gaz ve teknik bir çalışa sahip olan davulcu, çift kros işlere yoğunlaşmış. Blastların oldukça hızlı ilerlediği partlarda, oldukça karışık zil atraksiyonları ve teknik ataklarda mevcut.

Gitarist arkadaş aynı zamanda vokal ve bass işine de bakıyor. Gitarcı Nile’a konserde yardımcı olarak çıkmış çalmış. Lust Of Decay ve Divine Heresy gruplarında çalmış. Tekniklik düzeyini aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz.Gerek soloları, gerek teknik riffleri, gerekse yer yer giren melodileri ile oldukça sağlam iş çıkarmış.

Vokal olarak temel aldığı nokta ise Teknik Death Metal ile yakından alakası olmayan bir yerden. Dinlediğimde Deicide vokali Glen Benton’a worship bi olay yapmış bu adam dedim.Oldukça hararetli vokallerin girdiği bölümler olsa da, baştan aşşa Benton worship bir adam değil. Klasik teknik death metal vokal stili ve yer yer pig squealimsi vokallere de rastlamak mümkün.

Kayıt kalitesi oldukça sağlam diyebilirim. Her şeyi açık ve net bir şekilde duyuluyor. Oldukça temiz bir kayıt.Albüm kapağı da albüm ismini aratmayacak cinsten. Adam kendi kendine mi işkence ediyor yoksa başka bir şey mi adama işkence ediyor tam anlaşılmasa da ilginç uzantılar çıkmış adamın her tarafından.

Teknik death metal severlerin ve brutal death metal severlerin seveceği bir iş diyebilirim.

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu