Kritikler

DIVULTION ”The End of Humanity”

More Hate Productions / Gormageddon Productions – 2011 – Ukrayna

Divultion, Ukrayna’dan ilk tam süreli albümü ile dünyaya yeni açılan bir grup. 2005 yılında kurulmuş ve 2008 yılında bir demo çıkarmış daha önce. Doğu Avrupa, death metal konusunda Amerikan gruplar kadar başarılı bence. Ukrayna, Rusya, Çek Cumhuriyeti vs. vs… O civardaki ülkelerden çok başarılı şeyler duymaya alıştık artık.

Divultion da bu başarılı gruplardan biri, tarz olarak bir miktar old school death metal etkilerini barındırıyor, ama genel olarak grind değişkenliği ve yapısında brutal death metal şiddetinde bir albüm. Toparlayacak olursam, gitarların teknikliği genel olarak grind tadı veriyor ama beste yapısına bakacak olursak brutal death metal. Bu tarzda bass gitarın hissedilirliği ve tonu benim için çok önemlidir, Divultion da bu konuda benden tam puan aldı. Brutal ve yer yer kullanılan guttural vokaller; kusursuz.

Bu güzel günde, uykudan geç uyanmış kafamı açacak derecede yüksek sesle dinleyebildiğim; death metalin cinayetini hissetmek isteyen, brutal death/grind seven güzel dinleyiciye tavsiye edilir…

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu