Kritikler

Disfuneral – Disfuneral Demo İncelemesi

Fransız Death Metal grubu Disfuneral'in kendi ismini taşıyan demo/ep'sini sizler için yorumladık!

Redefining Darkness Records – 2021 – Fransa

Bugün sizleri Fransız Disfuneral ile selamlıyorum. Grup 2015’de kurulmuş ama haklarında çok fazla bir bilgi yok. Demo “Night of the Hallucinatedo” ile kadar enerjik başlıyor ki düşük olan modum bir anda saldırganlık seviyesine ulaşıyor. Hafiften Punk etkileşimli eski dönem Dismember, Entombed’in daha haşin hali diyebilirim yapmış oldukları müziğe. “Total Collapse” de Obituary tadı aldım ve biramı yudumladım.

İşte bu diye nidalar atıp suratıma pis bir gülümseme geldi. Daha gitar odaklı parçalar olsa da genellikle testere gibi gitarlar çata çuta girişen davullar ve bass’ın uygun seviyesi şarkıların kulağa oldukça hoş gelmesini sağlıyor. “Coffinement” ile adeta tabuta çakılan çiviler gibiyim. Her davula inen tokmak darbesi kafama inen çekiç darbesi gibi, bassların kütürdemesi ise kemiklerimi kırmayıp sağlam bir sopa çekilmiş gibi hissettirdi. “Baptized in Sewer” ise adı gibi kanalizasyonda gözümü açmış gibiyim. Karanlık, tavizsiz ve küflü bir parça. “Slimy Horror from the Depths” ile de derinlere kapanıp korkumla son buluyorum. İşin özü millet oldukça saldırgan, oldukça öfkeli bir demo var karşımızda.

Temponun hep yüksek olduğu, şiddetinden ödün vermeyen, yüzümde pis bir gülümseme ifadesi uyandıran bir demo olmuş. Kesinlikle açarken hayal kırıklığına uğramadım. 15 dakikalık süresiyle oldukça sağlam bir giriş yapıyorlar. 2015’den bu yana nerelerdeydiler acaba diye merak etmedim değil!

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu