KritiklerÖne Çıkan

Disembodiment – Mutated Chaos Ep İncelemesi

Barbar mağara metaline gönlünü veren bu abiler önceki işlerine kıyasla ölü havayı daha fazla solumaya niyet etmişler ve ortaya Mutated Chaos Ep’sini çıkmış.

Everlasting Spew Records – 2021 – Kanada 

Ölüm metali müritlerini beslemeye devam edelim… Karşımızda yine HM-2 pedalı hayranı, işi gücü sadece ölüm metali icra etmek olan Kanadalı grup Disembodiment var. Eski Oath Div. 666 elemanları biraz daha kirli, biraz daha ham bir işe imza atmak istemiş olacaklar ki Disembodiment kurmuşlar. Barbar mağara metaline gönlünü veren bu abiler önceki işlerine kıyasla ölü havayı daha fazla solumaya niyet etmişler ve ortaya Mutated Chaos Ep’sini çıkmış.

Gitarların tiz, basslar daha gür, davulların oldukça homojen olduğu bir kayıt var karşımızda. 0:39 saniyelik intro ile başlatan ep toplamda 15 dakika civarında. Ep Ceaseless Discharge ile açılışı yapıyor ve kasvetli havasıyla Kanadanın karanlık ormanlarında kör bir çukura düşmüşcesine sizin her yanınızı sarıyor. Ölüme mahkum edilmiş bir durumda saldırmanız gereken yerde de saldırmayı bilen parça yer yer Incantation hatırlattı. Transcendent Upheaval of Unholy Graves oldukça saldırgan bir enstrüman kullanımı ile sizi iyice havaya sokuyor. Matt’in vokalleri çılgın atarken riffler ve basslar oldukça kafaya kazınıyor. Mephitic Gunk of Putrefied Limbs ve aynı tempoda devam ederken davullara eşlik edip naralar ataken adeta bir anda leş bir kanalizasyona düşmüşde pisliğe yapışmış gibi bitiyor şarkı. Matt tüm iğrençliğini üzerinize kusmaktan da hiç çekinmiyor tabi. Sickening Abominations Terrorizing ve Below the Mind of Morbidity kulakların tüm pasını alıyor. Below the Mind of Morbidity Ep’deki en uzun parça ve açılışında ki ufak bass yürüyüşü bir anda tehditkar bir havaya girecek. Bu ufak sekans ürkütücü ve çaresizlik içinde bırakan bir parçaya evrilmesi güzellik katıyor tabii. Mutated Chaos türü sevenleri hayal kırıklığına uğratmayacak kadar kirli bir iş. Cerebral Rot ve Vastum gibi 20buckspinlabel’den çıkan işleri seviyorsanız kulak kabartmanızı tavsiye ederim.

Everlasting Spew Records’dan çıkan Ep’nin Mixed/Mastered işlerini Xavier Berthiaume(Tehom Productions) yapmış ve ortaya güzel bir iş çıkarmışlar.

7/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

83 + = 84

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu