Kritikler

DEW-SCENTED ”Invocation”

Metal Blade/Prosthetic Records – 2010 – Almanya

Alman Modern Thrash metal grubu Dew Scented ‘in yeni albümü Invocation geçtiğimiz günlerde raflardaki ya da artık yeni bir değişle iphone, ipod veya mp3 çalarlardaki yerini aldı.Grubun doyurucu soundlu bu albümü thrash metal severleri olduğu kadar yeni yetme metal dediğimiz metalcore, deathcore gibi türleri sevenlerinde kulaklarına küpe olabilir. Neden böyle bir cümle kurduğuma gelince grubun groovy rifleri, git gel (hızlan yavaşla) ritimleri çok fazla bu da bir thrash metal albümü değil de modern metal albümü dinliyormuş havasını daha da arttırıyor.

Ama gerçekten çok iyi bir albüm,baştan sonuna kadar soluksuz dinletiyor,thrash metal daha fazla olsa da,heavy metal, metalcore, deathcore, melodic death metal riflerine de rastlamak mümkün bu albümde, güzel ve keskin sololar, hırçın vokal,başarılı enstrüman kullanımı albüme damgasını vuruyor. Zaten Metal Blade’de kötü grup çıkarmıyor. Yine de popüler metal denebilecek bir sound ‘a sahipler denebilir.

Albümde Torn of Shreds isimli parçayı çok beğendim,eşe dosta tavsiye ettim,size de tavsiye ederim, bu albümü edinin ve yayın!

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu