Kritikler

DEVIL DRIVER ”Beast”

Roadrunner Records – 2011 – A.B.D.

Devildriver buzamana kadar sert, durmak bilmeyen son sürat davullarıyla,öfkeli vokalleriyle yer edinmişti playlistlerimizde. Söz yazımıyla da rakiplerine her zaman fark atan bir grup oldu. Ta ki Pray For Villians ve sonrasında Beast albümü çıkana dek. Tarz olarak zor Metalcore, her ne kadar çoğu kişilerce küçümsense de (kalıplaşmış tabir, metalcore grupları beş para etmez), sağlam gırtlak son sürat davullar, teknikleşen riffler barındırmalı bu türü başarma da her baba yiğidin harcı değil işte.

Albüm ismi iyi hoş da ortada canavar göremiyorum oda ayrı bir konu, kapak da vasat olmuş belki yerin dibine batırdın oha ya koskoca Devildriver diyebilirsiniz ama gerçekler acıtır. Hani yapış yapış salyalı, beyazı kan çanağı, bebeği şekilsiz renkte gözleri hani o ürkütücü böğürtücü sesi hakkını vermemiş bir canavar bu .

Bi’ kere grup bozulmaya görsün bir daha toparlayamıyor kendini. Yılın albümü olarak nitelendirilse de bence ortalamanın altında sıradan bir albüm. Her ne kadar albümde işin melodic kısımları doğru şekilde kotarılmış olsada en beğendiğim ‘ Shithlist ve Blur ‘gerisi fasa fiso.. Devildriver’ı da kaybettik hadi gözümüz aydın. Albüm sertlikten taviz vermiyor ama sadece buda yetmiyor. Riff yaratıcısı değil, bu albümde pek de bi’ yaratıcılığını gösterememiş. Hızlı girişlere, eğlenceli şarkılara sahip olsalar da sindirimi zor bir albüm olmuş. Diğer albümlerde alışık olduğumuz üzere Oldskull thrash melodileri ve klasikleşmiş death tadları arıyorsanız siz en iyisi mi başka gruba yönelin.

5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu