Röportajlar

DEVANGELIC

Mario Merhaba, nasılsın? Bu sene Comatose Music den Devangelic ilk albümü ‘Resurrection Denied’ ı yayınladınız, şu ana kadar albüme gelen tepkiler nasıl, grupla ilgili en son haberler neler?
Mario:
Merhabalar, öncelikle röportaj için teşekkür ederim. Evet albüme gelen tepkiler fanlardan olsun yerli piyasadan ve basından hiç tahmin etmediğimiz kadar harikaydı. Tur esnasında satıp bitirdiğimiz birçok ürünü merch’i tekrardan basmak durumunda kaldık.
Seneye bu tur olaylarına bir süreliğine ara vereceğiz, yeni albüm yazımına yoğunlaşmak için, tabi bu konser falan vermeyeceğiz anlamına gelmiyor, ilk albümün yazım aşaması biraz aceleye geldi, her şeyi kendim yazdım ve 1 ay gibi kısa bir sürede herkes üstüne düşen bölümü öğrendi ve kayıt ettik ve ilk albümümüzle gerçekten gurur duyuyoruz ama ikinci albüm için çok daha fazla zaman ayırmak istiyoruz parçalara. Hep beraber grup olarak yazmak için, sound’umuza yeni öğeler ekleyerek grubumuzun sound’unu zenginleştirmek istiyoruz.

Bu yıl 2014 de Amerikalı grup Lust of Decay ve Coathanger Abortion’la beraber Amerika’yı turladınız (Comatour 2014). Tur nasıl geçti genel olarak, gelen tepkiler nasıldı Amerikalı dinleyicilerden, hangi şehirlerde çaldınız? Turda unutamadığınız anlar nelerdi?
Bu tur inanılmazdı. Fanlar gerçekten çok deliydi ve birçok süper insanla tanıştık, Comatose Müzikten Steve harika bir iş çıkardı. Turun en efsane anı Las Vegas ta 600 kişinin önünde çaldığımız Las Vegas Death Fest’di ve Mortal Decay, Gorgasm, Condemned gibi gruplarla birlikte takılmaktı. Turun en çılgın anı ise Indiana’ya arabayla giderken inanılmaz bir fırtına çıktı ve birkaç saat sürdü. Gerçekten çok korkutucuydu ama kesinlikle bu tur esnasında çok eğlendik ve buda her şeye değerdi .

Aynı zamanda Vulvectomy ve başka gruplarda da gitar çalıyorsun. Şu an öncelik verdiğin grubun hangisi? Devangelic ve Vulvectomy den bu yakınlarda yeni bir albüm gelecek mi?
Şu an için Devangelic esas grubum, nette çok fazla zaman harcıyorum grubun tanıtımı için çünkü bu projeyi ve grubu daha üst bir seviyeye yükseltmek istiyorum. Bu nedenlerden dolayı Eylül ayında yaptığımız Avrupa turundan sonra yeni parçalar yazmaya başladım bile. Tabi Vulvectomy içinde çalışmaya başlama zamanı geldi 2015 için birçok iyi haberimiz olacak dinleyicilerimize. Yeni Vulvectomy albümünün ne zaman ve hangi şirketten yayınlanacağını şu an bilmiyorum, stres ve baskı altında olmadan en iyi albümümüzü yayınlamak için biraz kendimize zaman ayıracağız, şu an için ne zaman yayınlanacak bilemiyorum ama 4. Vulvectomy albümü kesinlikle çıkacak.

Bildiğim kadarıyla bu gruplardaki tüm müziği sen yazıyorsun. Şarkı yazım sürecinden bahseder misin nasıl gidiyor? Çalıştığın başka bir işin var mı? Tüm bu grupları idare etmek ne kadar zamanını alıyor?
Evet genel olarak tüm müziği ben yazıyorum bu gruplarda . Parça yazımı konusunda standart bir yol izlemiyorum, sadece birkaç riff yazmayla başlayabilir veya bir davul partisyonu oluşturarak onun üzerinden giderek bir parça oluşturabilirim , elimden gelen en iyi şekilde besteleri oluşturmaya kasıyorum, genelde günlük çalıştığım işten vakit bulduğum zaman boş zamanlarımda besteler üzerinde çalışıyorum.

Bence İtalyan death metal piyasası son yıllarda altın çağını yaşıyor, gerçekten çok kaliteli gruplar ve albümler yayınlanıyor son dönemde İtalya dan, şu andaki İtalyan brutal death metal piyasası ile ilgili düşüncelerin nelerdir, okuyucularımız için tavsiye edebileceğin gruplar var mı ?
Evet bu konuda kesinlikle haklısın, gerçekten çok iyi gruplarımız var burada ve herkes birbirine kıskançlık vs. olmaksızın yardım ediyor ama her zaman tabi ki istisnalar vardır bunlar hakkında bir şey düşünmemeyi tercih ediyorum ve piyasamızda olan biten harika işlere konsantre olmaya devam ediyorum.

İtalya’daki en son Lowlands Death Fest de sizi izledim ve canlı performansınızı, sound’unuzu çok beğendim. Ne sıklıkta prova yapıyorsunuz ve tüm elemanlar aynı şehirde mi yaşıyorlar ?
Çok Teşekkür ederim adamım! Elemanlar birbirine çok uzak mesafelerde oturmuyor yakınız ama çok fazla prova yapmıyoruz buna pek fazla ihtiyacımız yok aslında. Hemen hemen her grubun şu dönem yaptığı gibi parçalara evde çalışıyoruz ve turdan falan önce birkaç stüdyo provası yapıyoruz sadece, buna ne kadar vaktimizin olduğuna da bağlı buda.

Etkilendiğiniz gruplar hangileri? Şu anki piyasada favori grupların nelerdir?
En çok etkilendiğimiz ilham aldığımız gruplar kesinlikle brutal death metal tanrıları Gorgasm, Condemned ve Disgorge. Grupta her elemanın sevdiği etkilendiği başka gruplarda var tabi ki buda aslında grubun sound’unun gelişmesi ve daha kişisel olması için iyi bir şey .

Vatikan hemen yakınınızda ve Unholy Brutal Death Metal çalıyorsunuz ! İtalya’daki genç neslin Hristiyanlığa ve diğer dinlere bakış açısı nasıl? Ailenizden ve yakınlarınızdan gelen tepkiler nasıl? Müzik olaylarınızı destekliyorlar mı ?
Müziğimiz ve sözlerimizle ilgili herhangi bir sorun yaşamadık, bu Hristiyanlık bağnazlığı burada her yerde var ve bu tür konulara tepki çekmek ve bunlar hakkında yazmak istedik. Açıklayacak olursak bunu çünkü bunun hakkında birçok insan bize soru soruyor , Satanist falan değiliz. Sadece bu dinsel bağnazlığın yobazlığın insanların beyinlerini yıkamasına karşıyız. Ama ailelerimiz ve çevremizle herhangi bir problemimiz olmadı bu konuyla alakalı.

Bi sonraki Devangelic albümü nasıl olacak, aynı stilde devam mı edeceksiniz yoksa bazı yenilikler olacak mı parçalarda ve sound’unuzda?
Daha öncede söylediğim gibi daha fazla zamana yayıp olayı herkes kendi bölümünü yazacak ve hep birlikte bakacağız sonra olaya, tabi yeni şeylerde ekleyerek sound’umuzu geliştireceğiz. Tabi ki aynı ayarda brutal bir albüm olacak ama ufak tefek yeni denemelerimizde olacak parçalarda, göreceğiz bakalım neler olacağını!

İtalya’da sıradan bir gün nasıl geçiyor? Müzik dışında sosyal hayatınız ne durumda?
Bilirsin işte biraz boktan durumlar var aslında burada, çok fazla sosyal ve ekonomik problemler var. Bu konuda söyleyecek çok fazla şey var ama okuyucularınızın kafasını bunlarla şişirmek istemiyorum. Ama tüm bunlara rağmen harika yemeklerimiz , şehirlerimiz ve görmeye değer yerlerimiz var İtalya’da. Bir gün gelip ziyaret edecek olursanız İtalya’yı kesinlikle pişman olmazsınız.

Türkiye ve müzik piyasası hakkında bir şeyler duydun mu daha önce?
Cenotaph ve Decimation gibi 2 harika grubu biliyoruz oradan ve Türkiye de konser vermeyi çok isteriz bir imkan ve fırsatımız olursa.

Evet Extreminal okuyucuları için son sözlerini alıyım!
Bizi konuk ettiğiniz için sayfalarınıza teşekkür ederiz, bizi aşağıdakiFacebook sayfamızdan takip edebilirsiniz

Röportaj için Teşekkürler

Caragdur Photography

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu