Röportajlar

DESTINITY

Grubun geçmişinden bu güne tarzda değişiklikler olduğunu okudum, bunun sebepleri neler ve genel olarak konseptte değişen şeyler neler?
DESTINITY 1996’dan beri çok evrim geçirdi, çünkü o zaman daha gençtik ve tabii ki yıllar geçtikçe daha iyi müzisyenler haline geldik, etkilendiğimiz şeyler değişti… Bu evrim uzun yıllar aldı, ve bizim için doğal olarak gelişti. 2005 yılında çıkardığımız « Synthetic existence » isimli albümden beri oldukça güçlü Thrash Death metal yapıyoruz.

"XI Reasons To See" albümünden biraz bahsedelim, "Just Before" isimli parçadan sonra semfonik black metal vb. bir şeyler çıkacağını düşünüyordum ki "A Dead Silence" bütün bilmiş tavırlı tahminimi yıktı attı. "To Touch The Ground" da albümdeki diğer parçalardan bağımsız olmuş onun gibi. Bu parçalardan biraz bahseder misiniz?
Her albümde şarkılara farklı atmosferler ve tempolar ekliyoruz.  TO TOUCH THE GROUND isimli şarkı da orta tempolu şarkılarımızdan biri.

Şarkıların bazı yerlerinde clean vokal kullanılması, hatta bestelerin yapısı da biraz İsveç grupları havasında olmuş, albüm için bir çok tarzdan bahsedebiliriz, genel olarak yaptığınız şeye koyduğunuz isim nedir?
Evet, tabii ki tarzımızın İsveç metaline uygun olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir tarza takılıp onu yapacağımız çok önemli değil. Nasıl duyuyorsak öyle!

Müziğinize bir isim koymanızı istedim, bazı gruplar yaptıkları şeyin belli bir çerçeve içerisinde görülmesini ister, bazıları ise biz müzik yapıyoruz diye sözler, siz ne şekilde düşünüyorsunuz?
Sana sadece söyleyebileceğim biz bir Thrash/ Death metal grubuyuz ve Destinity’de bir çok gruptan farklı özel elementler kullandık. İnsanlar dinlediğinde kendi kararlarını kendi verecek.

1996 yılında kurulan bir grup olarak oldukça eski sayılırsınız, o günden bu güne Fransa ve Dünya extreme müzik piyasası hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu albüm için çok çalıştık ve uluslararası bir şirketle anlaştık. Bence hala yeni bir grup sayılırız ve "XI Reasons to See" ile bir çok şeyi aşacağımızı umuyorum. Fransa piyasası için konuşmak gerekirse  Gojira, Benighted, Nightmare, Kronos, Hacride, Dagoba gibi bir çok grup var biliyorsunuz… Dünyanın ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde olduğu gibi burada büyük bir piyasanın olması bizim için bir şans.

Konserler açısından oldukça yoğunsunuz, bu güne kadar gittiğiniz yerlerde, seyirci açısından, organizasyon açısından, konserde çıkan gruplar açısından en iyisi diyebileceğiniz durağınız hangisi?
Haklısın adamım, uzun süredir yollardayız. Aklımda en iyi kalanı 2000 kişinin geldiği Hellfest, bunun dışında da bazı harika festivaller vardı tabi!

Bu güne kadar Türkiye ile ilgili konser planı söz konusu oldu mu? Avrupa’da yaşayan insanlar Türkiye’yi şeriat geçerli olan islam Cumhuriyeti sanıyorlar, orada ne şekilde yansıtıldığını bilmiyorum, Türkiye hakkında bildiğiniz en iyi şey nedir?
Türkiye’nin hoş bir yer olduğunu biliyorum ama oradan herhangi bir teklif almadık. Bizi orada görmek isterseniz çağırmakta tereddüt etmeyin!!! Orada çıkıp çalmak çok zevkli olacak!

Soracaklarım bu kadar, "XI Reasons To See" çıkışı yakındır, beklentileriniz neler, albümünüzü dinleyecek olanlara söylemek istediğiniz bir şeyler var mı? Son sözler…
Basit, eğer
 thrash/death metal seviyorsanız, aynı zamanda brutal ve melodik olmasını istiyorsanız, "XI Reasons To See" albümünü kaçırmak için moron olmalısınız !!! Yardımınız ve desteğiniz için teşekkürler!  Metal kanundur !!!

www.myspace.com/destinity

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu