Kritikler

DESPONDENCY ”Revelation IV (Rise of The Nemesis)”

Brutal Bands – 2009 – Almanya

Despondency aslında dağılan bir grup. Dağıldıklarını, sebeplerini vs açıkladılar Myspace’lerinde. Gel gelelim gelmiş bize promoları. Bizde yazarız illaki.

Despondency Revelation IV (Rise Of The Nemesis) albümünü Brutal Bands şirketinden 2009 yılında çıkarmış. Grup temel olarak Slam Brutal Death Metal yapıyor. Bu işin ağa babalarından Disgorge (US) grubunu örnek alıyor.

Davulları bir önceki albümleri God On Acid albümündekine benzer bir yapıda diyebilirim. Bu albümde de aşağı yukarı aynı mantık güdülmüş.

Teknik Brutal Death Metal üzerine Slam Brutal Death Metal vokali mantığı var diyebilirim.

Pyrexia’dan Sermon of Mockery şarkısınıda coverlamaları buna kanıt gösterilebilir.

Davulcu teknik bir şekilde çalıyor. Blast ve Çift Kroslar bolca var.

Gitarcıların durumuda uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Slam ve Teknik Brutal Death Metali harmanlayan riffler çalıyorlar.Gitar tonları bu albümde daha güzel olmuş diyebilirim.

Vokalci eskiden beri Disgorge (US) vokali Matti Way tarzı işlere uğraşıyordu. Bu albümde uğraştığı işi başardığı da açıkça belli oldu desek yeridir. Kusmuk stil Guttural Vokaller ve Pig vokallerle ortalığı coşturuyor. Slam Brutal Death Metal için oldukça yeterli bir vokal diyebilirim. Bir önceki albüme nazaran daha iyi vokal yapmış.

Kayıt kalitesi de Despondency’nin çıkardığı albümler arasında en iyi kaliteye sahip albüm diyebilirim.

Albüm kapağı da ayrı bir güzellikte olmuş. Albüm kapağını George Prasinis çizmiş. Güzelde çizmiş. Açığa çıkarmak istedikleri şeyi de kapağa bakarak aşağı yukarı çıkartabilirsiniz.

Slam ve Teknik Brutal Death Metal sevenlerin seveceği bir albüm diyebilirim.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu