Kritikler

DECREPIT BIRTH ”Polarity”

Nuclear Blast Records – 2010 – A.B.D.

Brutal/Teknik Death Metalin parlayan yıldızı Decrepit Birth yazın bu sıcak günlerinde, yeni albümüyle dinleyenlerinin karşısına çıktı. Bu sene Nuclear Blast a katılan grup, firmanın sert ve büyük grupları bünyesine katması politikasından nasiplenerek, Polarity adını verdikleri 3. stüdyo albümleriyle dinleyenlerine her zamankinden daha farklı bir albüm sunmuş.

Klasik Decrepit Birth albümlerinin biraz dışına çıkan grup özellikle kullandıkları mistik öğelerle albüme, atak ve teknik yapısının yanında derin içeriklerde katmış. Özellikle senfonik girişiyle “ne oluyor yahu” dedirtiyor insana… Çoğu teknik grubun değindiği doğal olaylardan yola çıkılarak yazılmış sözler ve sözleri destekleyen besteleri içeren bir albümle karşılaştım. Eski albümlerdeki müzikal yapının aksine daha renkli bir hava hakim albümde. Bir bakıma bu renkler iyi olmuş fakat bu tarz renklerden hoşlanmayan ve eski albümlerdeki katıksız yapıyı sevenler için hoşnutsuzluk yaratabilir. Onun dışında müzikal yapıya gelecek olursak bilinen DB besteleri bu albümdede tam gaz gidiyor. Melodik yapının hakim olduğu sert davul atakları, keskin gitar geçişlerininde hakim olduğu bir sound ve bunu aynı sertlikle destekleyen vokaller, Decrepit Birth’ün daha önceki albümlerde de olduğu gibi farkını ortaya koymasını sağlıyor.

Kısaca son iki haftadır sabah akşam dinlediğim bir albüm ve şiddetle edinilmesini tavsiye ediyorum zira bu senenin en iyi albümlerinden bir tanesi olmaya aday. Kaçırmayın derim…

8,5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu