Kritikler

DECIMATION ”Anthems of an Empyreal Dominion”

Comatose Music – 2010 – Türkiye (Ankara)

Oh be sonunda! Ankaralı grup Decimation, 2004 yılında çıkardığı “Helpless Souls” adlı demo ile Türkiye death metal piyasasında duyulmaya başladı, 2007’de Hammer Müzik’ten çıkardığı “Entering The Celestial Ruins” adlı tam süreli albümü ile de kendini kanıtladı. Sonrasında 2008 yılında Myspace’den yayınladıkları “Nocturnal Chaos” ile hayatta olduklarını gösterdiler. Ve şimdi Amerikan Comatose Music etiketi ile tüm dünyada piyasada olan “Anthems of an Empyreal Dominion” ile kendilerini dünyaya kanıtlıyorlar.

Eski Decimation ile karşılaştırıldığında eleman değişikliklerinin tarzın değişimine etkisini hissedebiliyorum. Bilhassa davuldaki değişim grubun tarzını oldukça netleştirip, teknik death metali, yer yer kullandıkları bass boost’lar ile kafamın tepesinden patlatabiliyor. Kusursuz ve teknik Goremaster davulları…

Hayvani guttural vokali, kullanılan gitar tonları ve teknikleri, değişken ve akıcı katil riffler, profesyonelce yapılan prodüksiyon hep kıskandığım Amerikan brutal death metal gruplarından geri kalmıyor ve kendi ülkemden böylesine bir albüm koltuklarımı kabartıyor. Değinmem gereken en önemli nokta ise; teknik olacağım derken melodikleşilmemiş, brutaliteden vazgeçilmemiş! Bu konuda oldukça dengeli bir albüm…

2007’de çıkan albümün kapak resmini pek beğenmemiştim ama bu kez daha profesyonel bir elden çıkmış bir kapak, grup ve albüm ile oldukça birbirine yakışır bir iş olmuş.

Bir miktar Nile mistikliğinde ve Suffocation brutalliğinde bir albüm, artık Türkiye’de “teknik” brutal death metal adına isteklerimi tam anlamı ile karşılayan bir grup var!

9.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu