Kritikler

DEATHHAMMER – Chained to Hell

Hell’s Headbangers – 2018 – Norveç

İaaaaaaaaaaa , evet Deathhammer yeni albüm yapmış, ben defalarca dinledim ve yazacak cesareti kendimde henüz buldum.Bu albüm çıkalı yaklaşık 6 ay olmuş. Speed/Thrash kafaları ile black metali güzel harman eden Deathhammer ,kırbaç gibi derimize inen tiz vokaliyle bizi terörize etmeye devam ediyor.

Norveç toprakları karanlığı,kasveti ve vakt-i zamanında şiddet/nefreti gören metalcilerden oluşuyor. Deathhammer o dönemde ne yapıyordu bilinmez ama bizleri 80li yılların yoğun enerjisine ve 2000lerin agresif metalciliğine götürmüyor demek hata olur… Fakat ben bu albümü eski albümleri kadar çok tutmadım! Çok fazla tekrara düşmüş gibiler. Onwards to Pits albümü ile gerçekten “oha lan” olmuştum. Bu albümde “vay be” etkisi yaratmadı değil ama o albüm seviyesinde değil, özellikle kapak çok kötü. Bazı yorumcular nintendo oyunlarından fırlamış gibi demiş,bilemiyorum. Daha etkileyici bir kapak olabilirdi.

Lafı çok uzatmayacağım arkadaşlar, Deathhammer t-shirtü almak için HH’nin sitesinden tatlı tatlı seçimlerimi yaptıktan sonra bizim müthiş ülkemizin para birimiyle bunu gerçekleştiremeyeceğimi fark edince yine ertelemek zorunda kaldığımı dip not olarak ekleyeceğim. Deathhammer,extreme müzik severleri özellikle eski kafaları çok sevindirecek. Speed metal temelli,thrash/black metal seviyorsanız,enerjik ve daha önce bazı gruplar için kullandığım ‘Nefesi bira kokan’ metalcilerdenseniz, doğru yerdesiniz, ama tatlısu metalcisiyim diyorsanız kanalı değiştirin!

Bu albümden değil ama yinede güzel lirikler!

DEATHRASHING SACRIFICE
Cleansing the earth with steel tonight
DEATHRASHING SACRIFICE
By the executioners hand you all shall die

8,5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu