Kritikler

DE PROFUNDIS ”A Bleak Reflection”

Kolony Records – 2010 – Birleşik Krallık

Londralı grup De Profundis 2005 yılında kurulduktan sonra 2007 yılında ve geçtiğimiz Şubat ayında olmak üzere iki albüm çıkardı. Bu albüm Şubat ayının çok öncesinden beri elimde, bir çok kez dinledim ama doğru düzgün dinleme fırsatı bulamadığım için daha yeni kritikleyebiliyorum.

Duygusal bir intro ile giriş yapıyor albüm, intro olsun diye yapılmış abuk sabuk bir şey değil dinlediğinizde göreceksiniz. İkinci parça ile tam bir doom metal grubu girişi yapıyor grup ve o şekilde devam ediyor albüm. De Profundis, doom metal denince akla gelen malum adını zikretmek istemediğim gruplarla karıştırılmasın, çok nadir doom metal grubundan aldığım tadı aldım bu grupta. Death metal etkisinin de bulunmasının büyük payı var bunda. Karanlık bir brutal vokal kullanılmış, bol bol progresif riffler kullanılmış ve öne çıkan hüzünlü bass gitar tonu parçaların progresifliğini tamamlamış.

Pop-doom grupları ile ilgilenenler uzak dursun, bu size göre değil pek. Biraz daha karanlık, yer altından iyi prodüksiyonlu sağlam death/doom grubu arayanlara tavsiye ederim.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu